انواع جعبه خرما

 در جعبه سازی, جعبه مقوایی, کارتن, کارتن سازی, کارتن سازی در کرج

انواع خرما و ارزش تغذیه ای آن

خرما گیاهی گرمسیری که میوه آن خوراکی می باشد و عمدتا در بیشتر مناطق جنوب ایران که گرمسیر است
پرورش میابد خرما از نظر تغذیه ای ارزش بالایی دارد و دارای انواع ویتامین مانند A.B.C.E و انرژی زیادی است.

جهت رفع بعضی از بیماری ها توصیه میشود با تحقیقات  صورت گرفته توسط پزشکان  به این نتیجه رسیدن که خرما جهت رفع کم خونی –تقویت بینایی واستحکام استخوانها وهمچنین در بیشتر رژیم های کاهش وزن دارای نقش به سزایی است و میتوانیم بگوییم مهمترین فواید خرما خاصیت ضد سرطانی این میوه است . به طور کلی پزشکان مصرف خرما را برای همه گروههای سنی توصیه میکنند.

ایران در بین کشورهای جهان مقام دوم در صادرات خرما را از ان خود کرده است هرچند در صادرات در رتبه ی  بالایی قرار دارد ولی سرانه مصرف خرما در ایران  به نسبت کشورهای دیگر پایین می باشد و بیشترین  مصرف در ماه رمضان  به خاطر انرژی بالای  آن ماست.

انواع مختلف خرما که بیشتر در ایران کشت میشود شامل: مضافتی، پیارم، زاهدی، کبکاب، شاهانی، خاصویی و غیره….  که بیشترین تولید در استانهای کرمان (شهرستان بم) و بوشهر و هرمزگان می باشد

انواع مختلف جعبه های فروشگاهی خرما

1-جعبه تلسکوپی خرما

جعبه های موجود در فروشگاه ها بیشتر به صورت تلسکوپی (درب و کفی) است که  انواع خرما بسته بندی شده  در آن به  صورت سه ردیفه یا دوردیفه  به همراه سلفون چیده می شود.

همچنین نوع جعبه تلسکوپی به دو شکل درب  ساق  بلند (کل کفی رو میپوشاند) و درب ساق کوتاه تولید می شود که درب ساق بلند به خاطر شکیل بودن و مصرف مقوای بیشتر، گرانتراست.

درب جعبه خرما با انواع پوشش شامل سلفون براق یا مات، یووی، ورنی  میباشد که بیشتر نوع سلفون دار جهت صادرات کاربرد دارد.

پوشش های مختلف در قیمت نهایی جعبه تاثیرگذار است و از لحاظ ظاهری نیز قابل مشاهده می باشند. مقوای به کار رفته در تولید درب ازنوع  مقوای  پشت طوسی با چاپ افست است.

کفی جعبه خرما با ابعاد استاندارد  و جهت بسته بندی  خرمای در اوزان ۵۰۰ ،۶۰۰ ، ۸۰۰ گرمی با ورق های سفید ایرانی یا سفید خارجی قابل تولید هستند. بسته به نیاز بازار داخلی و خارجی می توان سفارشی مناسب را انتخاب کرد. کفی با جنس سفید خارجی و درب ساق بلند بیشتر جهت صادرات مورد استفاده قرار می گیرد و می توان گفت کفی با جنس سفید ایرانی با درب ساق کوتاه بیشتر برای  بازار داخلی است زیرا همواره تولیدکنندگان با توجه به قدرت خرید مردم به سراغ بسته بندی هایی با قیمت مناسب تر می باشند.

 

طراحی متفاوت درب جعبه تلسکوپی خرما

می توان گفت روی درب جعبه طراحی متفاوت از لحاظ رنگ بندی و چاپ با گذاشتن پنجره ای روی درب، بسته بندی شکیل و کمی متفاوت از بسته بندی های عمومی و رایج در بازار را برای خود داشت. که از جهت دیدن نوع و کیفیت خرما به مشتری کمک میکند.

۲-  جعبه کشویی خرما

معمولا برای خرماهای خشک مانند خرمای زاهدی، پیارم و… از بسته بندی کشویی استفاده می شود. جعبه کشویی با مقوای پشت طوسی و ایندربورد قابل طراحی و تولید است. گرماژ مقوا در استقامت جعبه تاثیر زیادی دارد.

با توجه به ابعادی می بایست جعبه داشته باشد می توان مقوایی با گرماژ مناسب را انتخاب کرد. جعبه های کشویی به دلیل ظاهر مناسب و فانتزی که می تواند داشته باشد بیشتر برای صادرات و پذیرایی استفاده می شود.

 

کارتن سازی در کرج

کارتن سازی در کرج

 

۳- جعبه کیبوردی خرما

جعبه های کیبوردی خرما با ورق E فلوت در ابعاد استاندارد برای خرماهایی مثل کبکاب و شاهانی تولید می شود.

جعبه ها به صورت لمینت شده با طراحی های متفاوت و ترکیبی مقاوم قابل ارائه به بازار فروش می باشد.

 

4-کارتن های ۱۲ عددی خرما در کارتن سازی در کرج

برای حمل سالم بسته بندی های فروشگاهی نیاز به کارتن بسته بندی بزرگ تر و مقاومی می باشد. با توجه به ابعاد استانداردی که جعبه های فروشگاهی دارند می توان ابعاد کارتن های مادر آن ها را به دست آورد.

معمولا ۱۲ عدد از جعبه های کوچک را در یک کارتن به اصطلاح کارتن مادر قرار می دهند. چاپ روی کارتن مادر نیز می تواند به صورت لمینتی (چاپ چهار رنگ) باشد و یا چاپ فلکسو و سیلک که چاپ مستقیم روی خود کارتن زده می شود، انجام شود که این روشی برای کم شدن هزینه های تولیدکننده باشد.

جعبه

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

مزایای بسته بندی