شرکت کارتن

کارتن سازی ایران

[vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1703578797742{margin-bottom: 0px !important;}”]

شرکت کارتن

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1703578815327{margin-bottom: 0px !important;}”]

کارتن سازی چیست؟

این روزها تولید، ساخت، طراحی و چاپ و… کارتن آماده یکی از شغلهای با اهمیت محسوب می گردد. این کار چنانچه به درستی و با تخصص انجام گردد موجب رونق سایر شغلها و تولیدات میشود.

کارتن سازی یکی از صنایع مهم و حیاتی است که در بسیاری از صنایع مانند صنایع غذایی، دارویی و لوازم خانگی استفاده می شود. کارتن به عنوان یکی از روش های ساده و ارزان برای بسته بندی و حمل و نقل کالاها شناخته شده است.

مواد اولیه استفاده شده در کارتن سازی شامل کاغذ، کارتن و چسب می شود. کاغذ و کارتن به صورت چرخه ای بازیافت می شوند و به همین دلیل تولید کارتن یک فرایند پایدار و قابل بازیافت است.

در تولید کارتن، کاغذ و کارتن به صورت لایه هایی به هم چسبانده می شوند تا یک ورق کارتن ساخته شود. این ورق سپس به ابعاد مورد نظر برش داده می شود و با استفاده از چسب، قطعات کارتن به هم متصل می شوند تا جعبه های کارتنی ساخته شوند.

نوع کارتن مورد استفاده در هر صنعت بسته به وزن و نوع کالاهایی که بسته بندی می شوند متفاوت است. برای مثال، کارتن هایی که برای بسته بندی محصولات سبک مانند لوازم التحریر استفاده می شوند، نسبتاً سبک و ضعیف هستند، در حالی که کارتن هایی که برای بسته بندی محصولات سنگین مانند لوازم خانگی استفاده می شوند، بسیار مقاوم و سخت هستند.

به طور کلی، کارتن سازی به عنوان یک صنعت مهم و حیاتی، در بسیاری از صنایع استفاده می شود و از اهمیت بسیاری برخوردار است.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”sky” border_width=”3″ css_animation=”bounceInRight”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1703578980784{margin-bottom: 0px !important;}”]

شرکت کارتن

شرکت کارتن کاراکیان پک یکی از بزرگترین کارتن سازی در تهران و کرج می باشد. شرکت کارتن کاراکیان پک با بیش ا یک دهه سابقه درخشان در زمینه کارتن سازی و تولید انواع کارتن در تهران و کرج فعالیت دارد.

در کارتن سازی کاراکیان پک انواع کارتن میوه ،کارتن 3 لایه ،کارتن 5 لایه ، کارتن صادراتی ، کارتن لوازم خانگی ، کارتن لوازم برقی و … میتوانید با پایین ترین قیمت تهیه کنید.
همچنین جدا بر انواع کارتن شما قادر هستید در کارتن سازی ارزان کاراکیان پک چاپ کارتن را بر روی انواع کارتن ها انجام دهید.
چاپ انواع کارتن از جمله چاپ افست ، چاپ فلسکو و … در کارتن سازی کاراکیان پک با نازل ترین قیمت انجام می شود

جعبه های فوق العاده محکم در کارتن سازی شرکت کارتن :
کارتن های ۵ لایه در فلوت های BC و EB که درجه مقاومت لبه های آن در برابر مچاله شدگی حداقل ۵۱ ست (۵۱ECT ) .
وزن آن نباید بیشتر از ۵۴ کیلوگرم و ابعاد کلی آن بیش از ۲۶۶ سانتی متر باشد.

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”sky” border_width=”3″ css_animation=”bounceInRight”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1703579036007{margin-bottom: 0px !important;}”]

جنس کارتن از چیست ؟

عموماً کارتن ها از کاغذ تولید می شوند.
اما نکته مهم راجب جنس کارتن انواع کاغذ کارتن سازی می باشد که در مطلب جداگانه ای به آن خواهیم پرداخت.
به طور مسلم با بالا رفتن کیفیت کاغذ به همان نسبت جنس کارتن هم افزایش می یابد.
جنس کاغذ به طور خاص کاغذ رویه در هنگام چاپ اهمیت خود را نمایان می سازد به گونه ای که کاغذهایی که از آخال بی کیفیت تولید می گردند در خط تولید شرکت کارتن سازی مشکلات زیادی را به وجود می اورد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”sky” border_width=”3″ css_animation=”bounceInRight”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_accordions heading_title=”ویژگی های منحصر به فرد شرکت کارتن کاراکیان پک”][vc_accordion_tab title=”ویژگی 1″][vc_column_text css=”.vc_custom_1703579098018{margin-bottom: 0px !important;}”]

مواد اولیه مناسب

[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”ویژگی 2″][vc_column_text css=”.vc_custom_1662446548056{margin-bottom: 0px !important;}”]مقاومت در برابر لهیدگی[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”ویژگی 3″][vc_column_text css=”.vc_custom_1662446606029{margin-bottom: 0px !important;}”]قابلیت چاپ پذیری بالا[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”ویژگی 4″][vc_column_text css=”.vc_custom_1662446647354{margin-bottom: 0px !important;}”]ضخامت فوق العاده[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”ویژگی 5″][vc_column_text css=”.vc_custom_1662446685999{margin-bottom: 0px !important;}”]مناسب برای بسته بندی[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][/vc_accordions][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text css=”.vc_custom_1703579129712{margin-bottom: 0px !important;}”]

نیروی کار مورد نیاز در شرکت کارتن چیست؟

یکی از مسائل مهم در این حرفه نیروی کار می باشد

برای شروع کارتن سازی ۲ تا نیرو کافی است.
اما سفارش به  ۵۰۰۰تا کارتن در روز رسید به ۳الی۴ تا نیرو نیازمند هستید.
در کارگاه کارتن سازی با ۵تا نیرو حدود ۷۰۰۰الی۸۰۰۰ تا کارتن می شود تولید کرد، البته نیروی کارتن سازی وقتی کمی حرفه ای شوند قادر هستند در روز ۷۰۰۰تا کارتن تولید کنند.
اما در کارگاه کارتن سازی تیراژ تولید به نوع و ابعاد کارتن خیلی بستگی دارد مثلا کارتن یخچال با همان تعداد نیرو حدود ۲۰۰۰تا کارتن میخوان تولید کرد.

اما جعبه پیتزا چون کوچک می باشد و روی قالب دوبل می گردد با همان تعداد نیرو حدود ۱۲۰۰۰ الی ۱۴۰۰۰ تا میتوان تولید کرد.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”2690″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”sky” border_width=”3″ css_animation=”bounceInRight”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1671518304400{margin-bottom: 0px !important;}”]

منفعت اقتصادی شرکت کارتن در چیست؟

سود این حرفه ثابت نیست و کمی بیشتر یا کمتر میشود.
در کل سود یک عدد کارتن ۳۰الی ۳۵% رقابتی می باشد.

حدود ۷الی۸% خرج کار می شود.
هزینه آب و برق و اجاره کارگاه و حقوق کارگرها میشود درنهایت دست بالا هم محاسبه کنیم ۱۰% خرج کار می شود.
تقریبا ۲۰% هم که بماند کافی می باشد که موطمئنا از این بیشتر است. توان تولید دستگاه ها روزی ۷۰۰۰الی۸۰۰۰ تا کارتن میباشد. روزی ۵۰۰۰تا کارتن هم تولید گردد عالی است و سود رضایت بخشی دارد.

فواید شرکت کارتن در چیست؟

رشد و توسعه این صنعت مربوط به اواخر دهه ۶۰ می باشد زمانی که کسب و کارهای زیادی به بازار روی اوردند و برای عرضه محصولات خود به کارتن نیاز داشتند. فایده کارتن در صنایع مختلف، در بسته بندی است می توان گفت که تولید کارتن، قسمتی از صنایع مختلف شده می باشد.

یکی از ویژگی‌های خوب این حرفه، کمک به محیط زیست است، زیرا در این صنعت از ضایعات کارتن نیز استفاده می شود که نتیجه آن می تواند تولید زباله کمتر و حفظ درختان جنگل باشد. پس از جمع آوری ضایعات کارتن، در یک فرآیند ویژه این ضایعات را تبدیل به خمیر می کنند که از آن می توان برای تولید ورق کارتن استفاده کرد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”sky” border_width=”3″ css_animation=”bounceInRight”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”2480″ img_size=”full”][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_column_text css=”.vc_custom_1703579183540{margin-bottom: 0px !important;}”]

فرآیند کارتن سازی در شرکت کارتن چگونه می باشد؟

در فرآیند تولید کارتن، معمولا از ۳ تا ۷ لایه کاغذ ضخیم و فشرده مورد استفاده قرار داده می شود که قسمتی از این لایه ها برای کارتن‌های صادراتی از کشورهای دیگر تامین خواهد شد.

در فرآیند تولید کاغذ کارتن کاغذ های بازیافتی بیشتر از ۹۰ درصد استفاده می شوند. ۱۰ درصد دیگر را خمیر کاغذ وارداتی و چوپ درختان جنگلی تشکیل می دهند.

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”sky” border_width=”3″ css_animation=”bounceInRight”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_custom_box background_style=”gradient_color” bg_grandient_color_from=”rgba(179,221,242,0.79)” background_hov_color_style=”gradient_color”][vc_column_text css=”.vc_custom_1666512371240{margin-bottom: 0px !important;}”]

نقش شرکت کارتن در تجارت چیست؟

شرکت کارتن سازی همگام با واحدهای تولیدی دیگر رشد می کنند و در توسعه تجارت سهم خاص خودشان را دارند
. برای کالاهای صادراتی نسبت به کالاهای داخلی باید اصول پیچیده تری در نظر گرفته شود و کارتن باید در مسافت های طولانی از محصول محافظت نماید.
با روی کار آمدن خریدهای اینترنتی و فعالیت آن ها در فضاهای مجازی، نیاز به کارتن برای ارسال محصولات نیز بیشتر شده می باشد.
برای این نوع کسب و کار می توان از کارتن لمینتی و دایکاتی مورد استفاده قرار داده شود.

[/vc_column_text][/mk_custom_box][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”sky” border_width=”3″ css_animation=”bounceInRight”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text css=”.vc_custom_1662447555937{margin-bottom: 0px !important;}”]

دستگاه کارتن سازی

 • دستگاه منگنه
 • دستگاه لب چسب
 • دستگاه تسمه کش
 • دستگاه خط کش برش
 • دستگاه چاک دستی (چاک زن کارتن)
 • دستگاه چاپ نیمه اتومات یا تمام اتومات
 • دستگاه لمینت دستی و لمینت اتومات۳/۴
 • دستگاه دایکات (پینگ پنگی، فکی، روتاری)
 • دستگاه چاپ یا چاپ فلکسو تک رنگ تا 4 رنگ

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”2479″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1703413323383{margin-bottom: 0px !important;}”]

کارتن سه لایه و پنج لایه

کارتن سه لایه و پنج لایه دو نوع کارتن پرکاربرد هستند که از نظر تعداد لایه ها با یکدیگر تفاوت دارند. کارتن سه لایه از استحکام و مقاومت نسبتاً خوبی برخوردار است و برای بسته بندی محصولات سبک وزن و کم حجم مناسب است. کارتن پنج لایه از استحکام و مقاومت بسیار بالاتری نسبت به کارتن سه لایه برخوردار است و برای بسته بندی محصولات سنگین وزن و حساس مناسب است.

کارتن سه لایه برای بسته بندی محصولات سبک وزن و کم حجم و کارتن پنج لایه برای بسته بندی محصولات سنگین وزن و حساس کاربرد دارد.

 

 

 

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1705484493819{margin-bottom: 0px !important;}”]

برای تولید یک کارتن با کیفیت، مواد زیر عموماً استفاده می‌شوند:

مقوا:

مقوای با کیفیت برای ساختن بدنه کارتن استفاده می‌شود. مقواهای تولید شده از الیاف چوب و کاغذ ساخته می‌شوند و به دلیل ساختار مقوایی خود، مقاومت و استحکام خوبی دارند.

چسب:

چسبهای مقاوم و با قدرت چسبندگی مناسب برای اتصال قطعات کارتن به یکدیگر استفاده می‌شوند. چسب‌های مختلفی وجود دارند، از جمله چسب‌های آبی، چسب‌های پلی‌وینیل استات و چسب‌های حرارتی.

جوهر و رنگ:

برای چاپ و طرح‌برداری روی کارتن، از جوهر و رنگ‌های مختلف استفاده می‌شود. این جوهرها معمولاً متشکل از رنگ‌های پیگمنتی و مواد افزودنی است که روی سطح کارتن چاپ می‌شوند.

جعبه‌سازی و لوازم جانبی:

برای تولید کارتن با کیفیت، لازم است از لوازم جانبی مانند ماشین‌آلات برش، دستگاه‌های چاپ، قالب‌ها و قطعات برای ساخت کارتن استفاده شود. همچنین، ابزارهای دستی مانند چاقوها، خطکش‌ها و سمباده‌ها نیز ممکن است برای تقویت و شکل‌دهی به کارتن مورد استفاده قرار بگیرند.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”sky” border_width=”3″ css_animation=”bounceInRight”][vc_column_text css=”.vc_custom_1705824920478{margin-bottom: 0px !important;}”]

ویژگی یک کارتن مناسب:

 1. مقاومت فیزیکی: یک کارتن خوب باید مقاومت فیزیکی مناسبی داشته باشد تا بتواند وزن و فشار محصولات را تحمل کند. این شامل مقاومت در برابر فشار، ضربه، سقوط و تکان‌های شدید است.
 2. حفاظت از محصول: کارتن باید بتواند محصول را در برابر خطراتی مانند خراش، ضربه، رطوبت، گرد و غبار، نور مستقیم و دماهای غیرمناسب حفظ کند. ساختار کارتن باید قابلیت ایجاد یک لایه محافظتی حول محصول را داشته باشد.
 3. اندازه و شکل مناسب: کارتن باید اندازه و شکلی مناسب داشته باشد تا به طور کامل محصول را در خود جا بدهد و از جابه‌جایی غیرمناسب و خراش خوردن آن جلوگیری کند. همچنین، اندازه مناسب کارتن می‌تواند در صرفه‌جویی در هزینه حمل و نقل و فضای انبار دارای تأثیر مهمی باشد.
 4. کیفیت چاپ و طراحی: در صورتی که کارتن دارای طرح‌بندی یا چاپ است، باید کیفیت بالا و جزئیات دقیق در اجرای طرح‌ها و متن‌ها داشته باشد. این امر می‌تواند به ارتقای تصویر برند و جذابیت بصری محصول کمک کند.
 5. سازگاری محیطی: در این روزها، اهمیت محیط‌زیست بیشتر شده است. بنابراین، یک کارتن خوب باید از مواد بازیافتی تهیه شده و دارای قابلیت بازیافت و دفع محیطی مطمئن باشد. همچنین، استفاده از جوهرها و رنگ‌های بی‌ضرر برای چاپ کارتن به محیط زیست صدمه نزند.
 6. قیمت مناسب: یک کارتن خوب باید قیمتی مناسب داشته باشد که با توجه به کیفیت و خواص آن، قابل قبول باشد. قیمت کارتن باید در متناسب با نوع محصول، حجم سفارش و ظرفیت تولید باشد.
 7. سهولت در بسته‌بندی و باز کردن: کارتن باید به طور ساده قابلیت بسته‌بندی و باز کردن را داشته باشد. این موضوع به کارآیی و صرفه‌جویی در زمان و هزینتیه.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”sky” border_width=”3″ css_animation=”bounceInRight”][vc_column_text css=”.vc_custom_1706939411491{margin-bottom: 0px !important;}”]

دلیل استفاده از کارتن در بسته بندی

استفاده از کارتن در بسته‌بندی دارای اهمیت‌های متعددی است. در زیر تعدادی از دلایل استفاده از کارتن در بسته‌بندی آورده شده است:

 1. مقاومت و سختی: کارتن، به دلیل ساختار مقاوم و سخت خود، قابلیت حمل و نقل ایمن برای محتوای داخل آن را فراهم می‌کند. این ویژگی به ویژه برای محصولاتی که نیاز به حفاظت در برابر ضربه، فشار و تغییرات دمایی دارند، حائز اهمیت است.
 2. حفاظت از محتوا: کارتن می‌تواند به عنوان یک لایه محافظ برای محتوای داخلی استفاده شود. این می‌تواند شامل محافظت در برابر ضربه، خطرات مکانیکی، رطوبت، گرد و غبار و سایر عوامل خارجی باشد. همچنین، کارتن می‌تواند ضد آب شده و از آسیب رطوبت به محتوا جلوگیری کند.
 3. قابلیت بازیافت: کارتن از مواد قابل بازیافت تهیه می‌شود و پس از استفاده می‌تواند مورد بازیافت و استفاده مجدد قرار گیرد. این ویژگی آن را به یک ماده بسته‌بندی پایدار و سازگار با محیط زیست تبدیل می‌کند.
 4. سهولت در بسته‌بندی و برچسب‌گذاری: کارتن به راحتی قابل انعطاف است و می‌تواند به اندازه و شکل مورد نیاز برای بسته‌بندی محصولات ساخته شود. همچنین، کارتن قابلیت برچسب‌گذاری و چاپ را نیز دارد که به تعریف و شناسایی محتوا کمک می‌کند.
 5. اقتصادی و قابل تولید: کارتن یک ماده بسته‌بندی قابل تولید و اقتصادی است. تولید، حمل و نقل، و دوره زمانی بسته‌بندی با کارتن در مقایسه با مواد بسته‌بندی دیگر هزینه کمتری دارد.

به طور خلاصه، استفاده از کارتن در بسته‌بندی به دلیل مقاومت و سختی، حفاظت از محتوا، قابلیت بازیافت، سهولت در بسته‌بندی و برچسب‌گذاری، و قابلیت تولید اقتصادی، مورد توجه قرار می‌گیرد.

[/vc_column_text][vc_separator color=”sky” border_width=”3″ css_animation=”bounceInRight”][vc_column_text css=”.vc_custom_1707891598775{margin-bottom: 0px !important;}”]

تاثیر کارتن در بسته بندی

کارتن ها از جمله پرکاربردترین مواد برای بسته بندی محصولات مختلف هستند. این نوع بسته بندی مزایای متعددی دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم:

مزایای استفاده از کارتن در بسته بندی:

1. حفاظت از محصول:

 • مقاومت: کارتن ها در برابر ضربه و فشار تا حدودی مقاوم هستند و می توانند از محصول در برابر آسیب های فیزیکی حفاظت کنند.
 • مناسب برای حمل و نقل: کارتن ها به دلیل وزن سبک و استحکام مناسب، برای حمل و نقل محصولات به مکان های مختلف ایده آل هستند.

2. زیبایی و جذابیت:

 • چاپ پذیری: کارتن ها به راحتی چاپ می شوند و می توان طرح ها و تصاویر مختلف را روی آنها چاپ کرد.
 • طراحی: کارتن ها در اشکال و اندازه های مختلف قابل تولید هستند و می توان آنها را به گونه ای طراحی کرد که جذاب و منحصر به فرد باشند.

3. اطلاعات:

 • قابلیت درج اطلاعات: می توان اطلاعات لازم در مورد محصول، مانند مواد تشکیل دهنده، تاریخ انقضا و نحوه استفاده، را روی کارتن درج کرد.

4. حفظ محیط زیست:

 • قابلیت بازیافت: کارتن ها از مواد قابل بازیافت ساخته می شوند و می توان آنها را پس از استفاده بازیافت کرد.
 • قابلیت تجزیه پذیری: برخی از کارتن ها از مواد تجزیه پذیر ساخته می شوند و به حفظ محیط زیست کمک می کنند.

5. قیمت مناسب:

 • مقرون به صرفه: کارتن ها در مقایسه با برخی از مواد دیگر مانند پلاستیک و فلز، قیمت مناسب تری دارند.

علاوه بر مزایای ذکر شده، کارتن ها معایبی نیز دارند که عبارتند از:

 • مقاومت محدود: کارتن ها در برابر رطوبت و آتش سوزی مقاومت محدودی دارند.
 • وزن: کارتن ها در مقایسه با برخی از مواد دیگر مانند پلاستیک، وزن بیشتری دارند.

با توجه به مزایا و معایب ذکر شده، کارتن ها گزینه ای مناسب برای بسته بندی بسیاری از محصولات هستند.

انتخاب نوع کارتن مناسب برای بسته بندی محصول به عوامل مختلفی مانند نوع محصول، شرایط حمل و نقل و سلیقه مشتری بستگی دارد.

در اینجا برخی از انواع مختلف کارتن ها آورده شده است:

 • کارتن های تاشو: این نوع کارتن ها از یک ورق مقوا ساخته می شوند و به راحتی مونتاژ می شوند.
 • کارتن های لمینتی: این نوع کارتن ها از چند لایه مقوا با روکش پلاستیکی یا فلزی ساخته می شوند و مقاومت بالایی دارند.
 • کارتن های دایکات: این نوع کارتن ها با استفاده از قالب های مخصوص برش داده می شوند و برای بسته بندی محصولات خاص مانند میوه ها و سبزیجات مناسب هستند.

[/vc_column_text][vc_separator color=”sky” border_width=”3″ css_animation=”bounceInRight”][vc_column_text css=”.vc_custom_1708926030752{margin-bottom: 0px !important;}”]

چرا در بسته بندی از کارتن استفاده می شود؟

استفاده از کارتن در بسته‌بندی دارای چندین دلیل است:

 1. محافظت از محصول: کارتن به عنوان یک جعبه مقاوم و سخت، محصول را در برابر ضربه، فشار، خط و خش و سایر آسیب‌های ممکن در طول حمل و نقل و ذخیره‌سازی محافظت می‌کند. این جعبه می‌تواند به عنوان یک پوشش محافظ برای محصول عمل کند و از آسیب دیدن یا خراب شدن محصول جلوگیری کند.
 2. سهولت در حمل و نقل: کارتن به دلیل سبکی و قابلیت انعطاف، سهولت حمل و نقل را برای محصولات فراهم می‌کند. ضمناً کارتن معمولاً با اندازه‌های استاندارد تولید می‌شود و این امر به جایی که می‌تواند از ظرفیت بارگیری و ذخیره‌سازی فضای بیشتری بهره ببرد.
 3. اطلاع رسانی و برندسازی: کارتن می‌تواند به عنوان یک پرچمدار برند عمل کند و اطلاعات مهم مربوط به محصول را به مشتریان ارائه دهد. بر روی کارتن‌ها معمولاً برندهای تجاری، نام محصول، شرح، وزن و دستورالعمل‌های استفاده نوشته می‌شود که به مشتریان کمک می‌کند تا اطلاعات لازم را درباره محصول بدست آورند.
 4. قابلیت بازیافت: کارتن مواد قابل بازیافت و قابل تجدید استفاده را در خود جای داده است. این امر می‌تواند به بهبود پایداری محیط زیست کمک کند و در جهت کاهش تولید زباله و مخلفات صنعتی تأثیرگذار باشد.
 5. هزینه اقتصادی: کارتن به عنوان یک ماده بسته‌بندی قابل تأمین و با قیمت مناسب در دسترس است. این امر به شرکت‌ها کمک می‌کند تا در هزینه‌های بسته‌بندی صرفه‌جویی کنند و بودجه را کنترل کنند.

[/vc_column_text][vc_separator color=”sky” border_width=”3″ css_animation=”bounceInRight”][vc_column_text css=”.vc_custom_1709617729133{margin-bottom: 0px !important;}”]

تاثیر کارتن با کیفیت در بسته بندی

کارتن با کیفیت در بسته‌بندی تاثیر مهمی دارد. در زیر، برخی از تأثیرات مهم کارتن با کیفیت در بسته‌بندی را بررسی می‌کنیم:

 1. حفاظت از محصول: کارتن با کیفیت مناسب محصولات را در برابر ضربه، فشار، رطوبت و دما محافظت می‌کند. این ویژگی‌ها به محصولات کمک می‌کنند تا در طول حمل و نقل و انبارداری سالم و سالم باقی بمانند.
 2. استحکام ساختاری: کارتن با کیفیت باید دارای ساختار محکم و استحکام کافی باشد تا بتواند به محصولات حمایت کند. این استحکام ساختاری بسته‌بندی، از خراب شدن و شکستن مواد درون کارتن در طول حمل و نقل جلوگیری می‌کند.
 3. سهولت در بسته‌بندی و باز کردن: کارتن با کیفیت باید به طور ساده و آسان قابل بسته‌بندی و باز کردن باشد. این ویژگی به اپراتورها در فرآیند بسته‌بندی کمک می‌کند و همچنین به مصرف‌کنندگان امکان باز کردن و دسترسی به محتوای بسته را فراهم می‌کند.
 4. ارتقای تجربه مشتری: بسته‌بندی با کیفیت و جذاب می‌تواند تجربه مشتری را بهبود بخشد. یک کارتن با کیفیت باعث ایجاد تأثیر مثبت در ذهن مشتری می‌شود و به عنوان نمادی از کیفیت و اهمیت محصول درک می‌شود.
 5. حفظ ارزش تجاری: بسته‌بندی با کیفیت، به شرکت‌ها کمک می‌کند تا ارزش تجاری محصولات خود را حفظ کنند. یک بسته‌بندی قوی و مقاوم به محصول اعتبار و قدرت می‌بخشد و از تلفات و ضایعات ناشی از خرابی محصولات در طول حمل و نقل جلوگیری می‌کند.
 6. ارتقای تصویر برند: بسته‌بندی با کیفیت می‌تواند تأثیر قابل توجهی در تصویر و شناخت برند داشته باشد. یک بسته‌بندی زیبا، مرتبط و حرفه‌ای می‌تواند از برند و محصولات آن تعریف کننده باشد و به ایجاد تمایز رقابتی کمک کند.

[/vc_column_text][vc_separator color=”sky” border_width=”3″ css_animation=”bounceInRight”][vc_column_text css=”.vc_custom_1705991067189{margin-bottom: 0px !important;}”]

سوالات متداول

 1. کارتن چیست و چگونه ساخته می‌شود؟
  کارتن یک جعبه ساخته شده از مواد فیبری است که برای بسته‌بندی و حمل و نقل کالاها استفاده می‌شود. عمده مواد اولیه کارتن، خمیر کاغذ است که تولید آن از چوب درختان صنوبر و کاه گندم صورت می‌گیرد. این خمیر به همراه آب و مواد شیمیایی دیگری ترکیب می‌شود و سپس به صورت ورقه‌هایی که به عنوان لایه‌های داخلی و خارجی کارتن استفاده می‌شوند، ساخته می‌شود. ورقه‌های خمیر کاغذ سپس به هم چسبانده می‌شوند و به شکل جعبه شکل می‌گیرند.
 2. چه نوع کارتن‌هایی وجود دارد؟
  در کارتن‌سازی، انواع مختلفی از کارتن‌ها تولید می‌شود که برای استفاده‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور کلی، کارتن‌ها به سه دسته تقسیم می‌شوند: کارتن مقوایی (کارتن مقوایی ساده و کارتن مقوایی مضاعف)، کارتن ممبران (کارتن ممبران ساده و کارتن ممبران مضاعف) و کارتن میکرو (کارتن میکرو ساده و کارتن میکرو مضاعف). هر نوع کارتن برای ضرورت‌ها و نیازهای خاصی طراحی و استفاده می‌شود.
 3. چه فوایدی در استفاده از کارتن وجود دارد؟
  استفاده از کارتن برای بسته‌بندی و حمل و نقل کالاها دارای فواید زیادی است. برخی از این فواید شامل موارد زیر می‌شوند:

  • حفاظت: کارتن به عنوان یک لایه حفاظتی برای کالاها عمل می‌کند و آنها را در برابر ضربه، خراش و آسیب‌های دیگر محافظت می‌کند.
  • سبک وزن: کارتن به دلیل مواد خمیر کاغذی که از آن ساخته می‌شود، سبک وزن است و همچنین قابلیت بازیافت و استفاده مجدد دارد.
  • اقتصادی: کارتن یک ماده بازیافتی است و هزینه تولید آن نسبتاً کمتر از بسیاری از مواد بسته‌بندی دیگر است. همچنین، حمل و نقل کارتن‌ها نسبتاً آسان است و می‌توان آنها را به راحتی با دیگر بسته‌بندی‌ها ترکیب کرد.
 4. آیا کارتن‌ها قابل بازیافت هستند؟
  بله، کارتن‌ها قابل بازیافت هستند. به دلیل استفاده از مواد خمیر کاغذی، کارتن‌ها قابلیت بازیافت و استفاده مجدد دارند. پس از استفاده، کارتن‌ها می‌توانند جمع‌آوری شده، بازیافت شده و به فرآیند تولید کاغذ معادله گردند تا مجدداً به کارتن‌های جدید تبدیل شوند. این بازیافت کمک می‌کند تا مصرف منابع طبیعی کاهش یابد و تأثیر زیست محیطی کاهش یابد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *