مزایای استفاده از کارتن

مزایای استفاده از کارتن

[vc_row][vc_column css=”.vc_custom_1643178120699{background-image: url(https://karakianpack.com/wp-content/uploads/2019/07/carton-and-packaging-1-1280×720-1.jpg?id=1613) !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;}”][mk_padding_divider size=”500″][/vc_column][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1686176337666{margin-bottom: 0px !important;}”]

مزایای استفاده از کارتن ، کارتن سازی در کرج

مزیت اسکلت بندی کارتن

 • مقاومت و استحکام کافی در برابر فشار ، پارگی و ضربه
 • دارا بودن تهویه هوا در تولید کارتن با ایجاد حفره های خاص
 • قابلیت شکل گیری و انعطاف پذیر بودن به صورت های متفاوت
 • انعطاف پذیر بودن در برابر کم و زیاد شدن مقدار دما
 • قابلیت بهره مندی برای بسته بندی در بیشتر محصولات
 • قابلیت چاپ و طراحی شکیل و بهره مندی در تبلیغات

مزیت استفاده از کارتن

امروزه، زمانی که همه چیز تجاری شده ، نیاز به بسته بندی کالاها افزایش پیدا کرده است.

راه های زیادی برای بسته بندی محصولات وجود دارد، اما پرطرفدارترین و موثر ترین راه برای بسته شدن آن ها جعبه مقوایی است.

جعبه مقوایی ، جعبه های پیش ساخته می باشند که برای طیف گسترده ای از فعالیت ها و بسته بندی محصولات و نواع مواد غذایی استفاده می شود.

کارتن بسته بندی چه تاثیری در میزان فروش اجناس دارد؟

یک بسته‌ بندی جذاب و شکیل  برای کالاها  اولین نکته ای می باشد که توجه خریداران را جلب می نماید. به هر حال این به معنای  اهمیت  نداشتن  کیفیت بالای کالاها نمی باشد.
زیرا از لحاظ روانشناسی اولین قدم برای ایجاد رضایت مشتری است که از اهمیت بالایی برخوردار است. با این کار نام برند محصول بر ذهن مشتریان باقی می‌ماندو نیز در خریدهای بعدی احتمالا خریداران به سمت خرید از همان برند بروند بالا می باشد. این به معنای داشتن مشتریان دائمی است.

یکی دیگر از مزایای بسته بندی خوب برند سازی است که کمک بالقوه به ان شرکت یا سازمان جهت برند سازی می باشد.
به عنوان مثال بودن یک بسته بندی که فقط مخصوص کالاهای شما باشد سبب این می گردد که مشتری فقط با دیدن نوع بسته بندی به نام آن برند یا شرکت برسد و در بازار رقابتی این کمک شایانی در تبلیغات می باشد.
و در پایان با توجه به مطالب بالا این را قادر هستیم بگوییم که که بسته بندی شکیل و مناسب علاوه بر اینکه بر محافظت از کالا تاثیر گذار می باشد نیز  در جلب رضایت مشتری و افزایش مشتریان شما نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت.

کارتن سازی در کرج
کارتن سازی در کرج

نکات مهم در استفاده  از کارتن:

وقتی از کارتن خالی نو استفاده کردید برای بار دوم ان را مورد استفاده قرار ندهید. کارتن ها پس از یکبار استفاده کیفیت اولیه را به هیچ وجه نخواهند داشت.
در هر صورت از این نوع کارتن ها برای بسته بندی لوازم غیر ضروری و سبک مورد استفاده قرار دهید. از کارتن های بزرگ برای بسته بندی کتاب ها اصلا استفاده ننمایید. چون زیاد سنگین می شود و جابجایی آن توسط یک نفر امکان ندارد. می توانید نصف یک کارتن بزرگ را کتاب و نیمه ی دیگر را وسایل سبک تر بگذارید که حمل آن راحت تر باشد.

کارتن را تا حدی که جا دارد از لوازم پر نمایید. بقیه ی فضای خالی را با فوم، روزنامه و پلاستیک حبابدار پر کنید. کارتن های خالی اسباب کشی ضد آب نمی باشد و در مقابل باران خراب می شوند.

اگر نگران هستید که بر اثر تغییرات ناگهانی آب و هوا وسایل داخل کارتن خراب شوند، بهتر می باشد درون کارتن کیسه ی نایلونی بزرگی قرار دهید و سپس لوازم را داخل آن قرار دهید. پس از بسته بندی دور تا دور آن کارتن را چسب کاری نمایید.

دلایل عمده ای که برای استفاده از انواع کارتن برای بسته بندی کالا مورد استفاده قرار داده میشود به شرح زیر می باشد :

 • محافظت مناسب از مظروف
 • در دسترس و ارزان بودن
 • چاپ پذیری و طراحی کارتن
 • قابلیت استفاده از تبلیغات  بسته بندی
 • قابلیت بازیافت

یکی از مقاوم ترین مقواها مقوای کنگره ای است که از ترکیب حداقل 3 لایه کاغذ تشکیل شده است .

ضخامت مقوای کنگره ای براساس نوع  بسته بندی و مظروف داخل آن دارای تفادت است که این امر سبب به وجود آمدن یکی از انواع طبقه بندی کارتن سازی می گردد.

لایه های کارتن

هر کارتن از چند لایه ورق نازک تشکیل شده می باشد که عبارتند از :

ورق 2 لایه که کارتن سینگل هم گفته می شود. کارتن سه لایه که می تونه از ترکیب های مختلفی بسته به نوع سفارش ساخته می گردد. هر ترکیبی استقامت خاص خود را دارد. کارتن 5 لایه که برای محصولات سنگین مورد استفاده قرار داده می شود چون دارای استقامت بالایی است. کارتن 7 لایه این کارتن خیلی کم استفاده می گردد.

در موارد نادر برای محصولاتی خاص که یا خیلی سنگین باشد یا کالایی بسیار حساس و ارزشمند باشد از این کارتن خیلی محکم مورد استفاده قرار داده می شود.

مزایای استفاده از کارتن سازی در ایران :

در سال 1328 اولین کارخانه کاغذ سازی در ایران تاسیس شد. البته کاغذ تولیدی کیفیت بالایی نداشت اما خوب اولین کارخانه در این صنعت بود  که در آن از کاغذ های باطله برای تولید کاغذ و مقوا سازی مورد استفاده قرار داده می شد.

به همین علت در دیگر نقاط ایران تاسیس شد و  کاغذ به مرحله تولید رسید. سپس با استفاده از خمیرهای وارداتی و خمیرهای داخلی مورد استفاده در کارخانه چوب و کاغذ ایران، کاغذهای مقوایی جهت بسته بندی و کارتن سازی استفاده گردید.

کارتن سازی در کرج
کارتن سازی در کرج

مزیت های زیست محیطی استفاده از کارتن 

بسته بندی حلقه اتصال بین تولید کننده و مصرف کننده می باشد و دغدغه امروزی، بازیافت این زباله ها به منظور جلوگیری از تخریب محیط زیست و استفاده مجدد از آن می باشد.

کاغذ و مقوا از منابع تجزیه شونده تولید میگردند که براحتی قابل بازیافت می باشند و می توان از آنها مجددا برای تهیه مقوا استفاده کرد. محصولات صنعت کارتن سازی در کرج در صورت عدم بازیافت به راحتی به مواد اولیه تجزیه می شوند.

کارتن سازی در تهران، کاراکیان پک بزرگترین تولید کننده کارتن در کرج

کارتن سازی در کرج

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text css=”.vc_custom_1668242933225{margin-bottom: 0px !important;}”]

انواع کارتن درصنعت کارتن سازی

محصولاتی که در کارتن سازی در کرج تولید می گردد انواع متفاوتی دارند که درکلی ترین حالت به دودسته کلی تقسیم می شوند:

 •  کارتن عادی

این نوع کارتن در کارتن سازی در کرج به کارتن هایی گفته می شود که با دستگاه به صورت برش و چاک تولید می شوند و به صورت معمول دارای تلورانسی بیشتر از 2 میلیمتر می باشند.

 •  کارتن دایکاتی یا مدلدار

کارتن دایکاتی به وسیله قالب های تیغ دار تولید شده می باشد و بدون تلورانس ابعاد می باشند.

کاربرد کارتن دایکاتی در صنعت کارتن سازی شامل موارد زیر می باشد :

 • کارتن سوراخ دار

شامل کارتن میوه و کارتن محصولات دریایی و لبنی می شود.

 • کارتن تلسکوپی 

مثل کارتن موز

 • کارتن دسته دار

مثل کارتن قطعات فلزی

 • کارتن یک درب 

مانند کارتن نمایش محصولات

 • کارتن بدون درب 

مورد استفاده برای کارتن اجاق گاز، یخچال و لوازم خانگی

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”2580″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”black” border_width=”3″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_tta_accordion active_section=”1″ title=”مزایای جعبه مقوایی”][vc_tta_section title=”قیمت متناسب” tab_id=”1668242677016-f49c1e7f-8344″][vc_column_text css=”.vc_custom_1668242782161{margin-bottom: 0px !important;}”]

قیمت کارتن نسبت به پلاستیک بسیار ارزان می باشد و همین موضوع آن را برای جا به جایی محصولات انبوه متناسب کرده می باشد.
در مصارف خانگی هم استفاده از کارتن برای جا به جایی و انبار کردن وسایل مقرون به صرفه می باشد.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”در دسترس بودن” tab_id=”1668242677046-98e876cb-3844″][vc_column_text css=”.vc_custom_1668242837126{margin-bottom: 0px !important;}”]

در تمامی شهرها و در هر منطقه ای از شهر می توان جعبه و کارتن تهیه کرد.

مهم نیست که به چه تعداد نیاز جعبه و یا کارتن نیاز دارید، به هر تعدادی فراهم است.[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *