مقالات کارتن سازی مقالات کارتن سازی

صفر تا صد کارتن سازی

صفر تا صد کارتن سازی صفر تا صد کارتن سازی در این مورد مهم ترین بخش کار داشتن علم و تجربه ی ساخت کارتن است که در نحوه ی درست کارتن سازی به شما کمک می کند . با داشتن این توانایی سازندگان با روش های [...]

طراحی کارتن

سحر و جادویی در هنر بسته‌بندی با اهمیت اقتصادی عظیم طراحی کارتن نه تنها یک هنر است بلکه یک علم که در آن هر خط و شکل، یک داستان را برای مشتریان تعریف می‌کند. این هنر، در پشت پنجره‌های یکنواخت [...]

کارتن ، جعبه کارتنی ، جعبه مقوایی و لوله مقوایی محصول نهایی و یا فرایند پایانی چرخه بازیافت کارتن و کاغذ در کاراکیان پک می باشد.

کارتن یا جعبه در چهار نوع دایکاتی عادی مقوایی لمینتی با طراحی و چاپ بسیار متنوع و در ابعاد گوناگون و طبق سفارشات در دو حات تولید و ارائه می گردد:

حالت اول :

در این حالت مشخصات فنی ، کیفی و ابعاد مورد نظر توسط مشتری اعلام شده تا نمونه اولیه تهیه و پس از تأیید نهایی توسط مشتری ، تولید انبوه در اسرع وقت انجام شود.

حالت دوم :

در این حالت نمونه دریافتی از مشتری توسط کارشناسان مجرب بررسی و تحلیل شده تا صورت برداری جزئیات انجام پذیرفته و نتیجه آن جهت تولید انبوه به تأیید مشتری برسد.

بسته بندی و کارتن سازی از نگاه ویکی پدیا

بسته‌ بندی جز ضروری یک محصول می باشد که کار نگهداری محصول را از تولید تا مصرف بر عهده دارد. علم طراحی بسته‌بندی علم، هنر و فناوری محافظت از محصول برای نگهداری، انبارش، انتقال و توزیع، ذخیره، فروش و استفاده از آن می باشد به گونه‌ای که از سویی کمترین آزار در حین تولید تا مصرف به محتوای محصول و از سوی دیگر به محیط زیست وارد گردد. وظیفه اصلی کارتن محافظت از محصول است.
کارتن با برچسب‌ های استاندارد این امکان را به ما می‌دهد تا متوجه شویم چه نوع محصولی داخل بسته قرار دارد و شرایط حفظ و نگهداری آن چگونه است.
طراحی کارتن شامل طراحی فیزیک بسته‌ بندی و گرافیک آن می باشد.

کارتن سازی در کرج،صنایع چاپ و بسته بندی و کارتن کاراپک بیش از 1دهه تجربه در صنعت کارتن سازی و ساخت انواع کارتن های مقوایی، لمینتی و دایکتی، و ساخت کارتن های سه لایه و پنج لایه با فلوتهای E,B,C و مجهز به دستگاه های فلکسو 4 رنگ با سابقه ای پایدار و برخورداری از پرسنلی مجرب و ماشین آلات روز چاپ و بسته بندی سعادت خدمتگزاری در زمینه تولید را داراست .این شرکت کارتن سازی کاراکیان پک جلب رضایت مشتری را مهم ترین هدف خود می داند ودر همین راستا خدمات خوبی را ارائه می دهد. یکی از خدمات زیر مجموعه چاپ و بسته بندی کارتن سازی میباشد. کارتن سازی کاراکیان پک یکی از بزرگترین کارتن سازی در کرج میباشد

کارتن سازی یا تولید کارتن، فرآیند ساخت و تولید جعبه‌ها و کارتن‌ها برای بسته‌بندی محصولات است. کارتن‌ها عموماً از موادی مانند کاغذ مقوایی تولید می‌شوند که از خمیر کاغذ استخراج شده‌اند. این فرآیند شامل چند مرحله است که در زیر توضیح داده شده است:

  1. تهیه خمیر کاغذ: خمیر کاغذ از طریق ترکیبی از الیاف چوب و سایر مواد فیبری تولید می‌شود. در این مرحله، الیاف چوب را با آب مخلوط کرده و به صورت پالپ تبدیل می‌کنند. سپس، این پالپ به روش‌های مختلفی مانند روش کاغذسازی مکانیکی یا شیمیایی به خمیر تبدیل می‌شود.
  2. تهیه کاغذ مقوایی: خمیر کاغذ را روی سطحی صاف و ضخیم مانند سیلندرهای مش بالا می‌ریزند. این سطح مش بالا، آب را از خمیر جدا کرده و لایه‌ای از الیاف چوب را باقی می‌گذارد. سپس، این لایه به صورت رول‌های بزرگ از طریق فرایند‌های دیگری مانند خشک شدن و چسباندن به دیگر لایه‌ها تبدیل می‌شود.
  3. تولید کارتن: کارتن‌ها معمولاً از لایه‌های متعددی از کاغذ مقوایی تشکیل شده‌اند. در این مرحله، لایه‌های کاغذ مقوایی را با هم ترکیب می‌کنند و از روش‌هایی مانند چسباندن، برش دادن و تثبیت مکانیکی برای ساخت کارتن استفاده می‌کنند. سپس، با توجه به نوع و ابعاد کارتن مورد نظر، آن‌ها را به شکل درخواستی برش می‌دهند و در نهایت کارتن‌های تولید شده را به صورت بسته‌های جمع‌آوری شده و آماده استفاده ارسال می‌کنند.

 

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید