تولید کارتن تاشونده

 در مقوا

کارتن تاشونده

تولید کارتن تاشونده

کارتن سازی در کرج

کارتن تا شونده یا تا شو ، نوعی کارتن است که در طول تحویل کالا، برای بسته بندی و حمل و نقل مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع کارتن، به دلیل ویژگی های خاص خود مانند سبکی، قابلیت تا شدن و جمع شدن و همچنین انعطاف پذیری بالا، برای حمل و نقل کالاهای سبک و حساس مانند لوازم الکترونیکی، لوازم خانگی و مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.

کارتن تاشونده یکی از ارکان اصلی در صنعت بسته‌ بندی ثانویه به حساب می‌ آیند. برای تولید این کارتن‌، مقوای خاصی به کار می‌رود که به راحتی تا می‎شوند و به منظور به‌ هم چسباندن بخش‌های متفاوت هم از موادی استفاده می‌ شود که مستحکم بوده و به راحتی از‌هم باز نشوند.

تولید کارتن تا شونده، از مزایایی که دارد، کاهش هزینه های حمل و نقل و بسته بندی کالا است. به دلیل سبکی و قابلیت تا شدن این نوع کارتن، حمل و نقل آن به صورت مقرون به صرفه تر خواهد بود. همچنین، کارتن تا شونده، با توجه به انعطاف پذیری بالا، می تواند به راحتی به شکل های مختلفی برای بسته بندی کالاهای مختلف تنظیم شود.

تولید کارتن تا شونده، در صنعت بسته بندی، به عنوان یکی از روش های پرکاربرد برای بسته بندی و حمل و نقل کالاها شناخته شده است. در ایران نیز، شرکت هایی که در زمینه تولید کارتن فعالیت می کنند، محصولات تا شونده را نیز تولید می کنند.

قابل‌ توجه‌ ترین ویژگی کارتن تاشونده این می باشد که می‌توان‌ آن ها را به طور کاملاً تخت به مقاصد مورد نظر ارسال نمود و بعدا مونتاژ کرد.

دلایل استفاده از کارتن تاشونده

استفاده از کارتن های تاشونده بنا به مزیت های ساختاری خود بسیار پر طرفدار می باشند. از طرفی دیگر هزینه آن ها نسبت به کاربردشان مناسب می باشند و سبب می شود تا افراد بیشتری ترغیب به تهیه و استفاده از این کارتن شوند.

اشغال فضای کمتر به دلیل خاصیت تا شدن

اولین مزیتی که در رابطه با جعبه های کارتن تاشو وجود دارد، فضای کمی می باشد که این نوع کارتن های بسته بندی اشغال می کنند.
این ویژگی( قابلیت تا شوندگی) سبب می شود تا بتوانید حمل و نقل آن ها را  در تعداد زیاد بدون هیچگونه مشکلی صورت پذیر باشد.
حتی این امکان وجود دارد که کارتن ها را پس از رسیدن به مقصد مونتاژ کرد که برخی ترجیح می دهند کارتن های مونتاژ شده به دستشان برسد و دردسر دیگری برای استفاده از آن نداشته باشند.

کارتن سازی در کرج

کارتن سازی در کرج

مرحله دایکات کارتن

کارتن سازی در کرج

پس از مراحل چاپ و پردازش بعد از چاپ، زمان اجرای مرحله دایکات کارتن می‌رسد. دستگاه دایکات کارتن، یک قالب قدرتمند دارد که برای بریدن تعداد زیادی ورق مقوایی طرح‌ بندی شده به طور همزمان و به حداقل رساندن ضایعات به کار می‌رود.

علاوه بر تیغه‌های فولادی برای بریدن لبه‌ ها، قالب به زائده‌های گرد‌هم مجهز می باشد تا بتواند خطوطی ایجاد نماید که در مواقع لزوم به راحتی تا شوند.

چسب زدن کارتن های تاشونده

کارتن سازی در کرج

وقتی مرحله دایکات کارتن به اتمام رسید، نوبت به تا کردن و چسب زدن از روی خطوط مشخص می‌ رسد.

برخی از کارتن‌ های تاشونده به دریچه‌ای شفاف نیاز دارند تا کالاهای موجود در آن از طریق این دریچه قابل رؤیت باشند. این قسمت‌های شفاف را عموماً در مرحله تا کردن و چسب زدن در کارتن ایجاد می‌ کنند.

در نهایت هدف این است که با کمترین تعداد حرکات، بیشترین عملیات صورت گیرد و تعداد بیشتری کارتن آماده تحویل و ساخته شود.

مقاومت بالای جعبه کارتن تاشو

عامل دیگری که منجر به محبوبیت جعبه های تاشو شده است، مقاومت بالای آن ها است. البته این موضوع با مقاومت فیزیکی جعبه یکسان نمی باشد؛ منظور ما مقاومتی است که درِ جعبه در برابر باز شدن های ناخواسته دارد.
تصور نمایید قصد خرید شیرینی را دارید، حال اگر از کارتن و یا جعبه ای مورد استفاده قرار دهید که مقاومت بالایی نداشته باشد مطمئنا شیرینی ها به بیرون ریخته و خسارات زیادی را متحمل خواهید شد.
به همین دلیل همواره توصیه می کنیم تا با خرید کارتن های بسته بندی از تولیدی های معتبر، اینگونه خسارات احتمالی را کاهش دهید.
تولیدی سپیدارکارتن با استفاده از تجهیزاتی پیشرفته و مواد اولیه با کیفیت این تضمین را به شما می دهد که کارتن هایی که تهیه می نماییم، کیفیت مناسبی را داشته باشند.

برش زدن کارتن
در این مرحله تولید کارتن چندلایه ( کارتن تاشونده ) نوبت آن رسیده که با حداقل ضایعات ، توسط دستگاه های مخصوص با توجه به طرح کارتن تولیدی برش کارتن ها انجام گردد.
علاوه بر تیغه های فولادی برای برش، قالبها مجهز به ایجاد خطوط روی کارتن هستند که در صورت لزوم به راحتی تاشوند.
نکته قابل توجه: پس از برش ضایعات ورق، از قسمت های اصلی جداشده تا آماده بازیافت و به کارگیری در ساخت ورق های جدید شوند.

کارتن سازی در کرج

کارتن سازی در کرج

ورق‌سازی و چاپ کارتن

کارتن سازی در کرج

قبل از اینکه مقوا وارد بخش چاپ شود، باید مرحله ورق‌سازی را پشت سر بگذارد. مقوا عموماً به صورت رول‌های بزرگ از طرف تامین‌کننده برای کارخانه‌ها ارسال می‌ گردد و ورق‌سازی فرآیندی می باشد.

که طی آن رول‌های مقوا به شکل ورق‌ مقوایی برش می‌خورند تا امکان وارد کردن این ورق‌ها به بخش چاپ کارتن وجود داشته باشد. در این قسمت، یک شرکت معتبر بسته‌بندی اطمینان حاصل می‌کند که راه‌های ورق مقوایی، از سمتی وارد دستگاه می‌شود که بیشترین میزان بازدهی را دارد.

وقتی این ورق‌ها وارد بخش چاپ شدند، طرح‌های گرافیکی و تصاویر با توجه به طرح‌بندی مورد نظر روی‌ آن ها چاپ می‌ گردند. برای ایجاد رنگ، بافت‎‌های ابتکاری و سایر جلوه‌های بصری حین روند چاپ، جوهرها و پوشش‌های متعدد کار برد دارند

کارتن سازی در کرج

هزینه مناسب کارتن تاشونده

شاید هزینه را بتوان یکی از مهم ترین عوامل استقبال مصرف کنندگان از جعبه های کارتن تاشو دانست. این کارتن ها با توجه به کاربردهای زیادی که دارند، قیمت بسیار مناسبی را نیز دارا بوده و به همین دلیل برای اقداماتی از قبیل جا به جایی کالاهای کوچک بسیار مناسب می باشند.
مصرف کننده با استفاده از این کارتن دیگر نیازی به تهیه جعبه هایی در ابعاد بزرگ تر از نیاز خود ندارد؛ به همین دلیل امروزه بسیاری از کسب و کارها را مشاهده می کنیم که برای جا به جایی و حتی برندینگ محصولات خود از کارتن تاشونده مورد استفاده قرار می دهند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

مقوای موج دارکارتن بسته بندی قطعات