کارتن سازی ایران

کارتن سازی ایران

[vc_row][vc_column css=”.vc_custom_1656831559061{background-image: url(https://karakianpack.com/wp-content/uploads/2022/06/82ff7845-999c-4247-994d-49e688a5a03d-e1656396694363.jpg?id=2090) !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;}”][vc_empty_space height=”500px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1656746895196{margin-bottom: 0px !important;}”]

کارتن سازی ایران

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_zigzag][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1703659442206{margin-bottom: 0px !important;}”]

شرکت کارتن سازی ایران و تولید کارتن :

تاریخچه و سابقه جعبه سازی و کارتن سازی به تاریخچه و سیر تکاملی ساخت و تولید کاغذ بر می گردد.

محصولات چوبی که از درخت ساخته می شوند از دیرباز در اختیار و استفاده بشر بوده می باشد.

اما چیزی که امروز به عنوان صنعت دستگاه کارتن سازی و جعبه سازی از ان اسم برده میشود. به طور رسمی بعد از اختراع کاغذ بوده است که اولین بار در چین به تولید رسید و رویه ساخت و تولید آن نیز به کشور ایران صادر شد.

شایان ذکر می باشد که اولین بار در سه هزار سال قبل از میلاد مسیح، مصریان قدیم که در آن زمان یکی از مراکز مهم بشری به حساب می امدند برای نوشتن از پاپیروس مورد استفاده قرار میدادند.

 

 

 

 

 

 

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_zigzag][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1703659776743{margin-bottom: 0px !important;}”]

کارتن سازی در ایران :

اولین کارخانه کاغذ سازی در ایران در سال 1328 تاسیس شد. البته کاغذ تولیدی کیفیت بالایی نداشت اما به هر حال اولین کارخانه در این صنعت فعالیت داشته که در آن از کاغذ های باطله برای تولید کاغذ و مقوا سازی مورد استفاده قرار داده می شد. به همین روند کارخانه های دیگری در بقیه نقاط ایران به تاسیس رسید و  کاغذ تولید شد.

سپس با استفاده از خمیرهایی که وارد می کردند و خمیرهای داخلی مورد استفاده در کارخانه چوب و کاغذ ایران، کاغذهای مقوایی جهت بسته بندی و کارتن سازی مورد استفاده قرار داده شد.

 

 

 

 

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_zigzag][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text css=”.vc_custom_1703659787187{margin-bottom: 0px !important;}”]

همه چیز راجب کارتن سازی

کارتن ها یکی از محصولات اصلی صنعت بسته بندی می باشند.
امروزه بسیاری از تولید کنندگان از کارتن به عنوان یک بسته بندی لوکس و مقاوم برای محصولات خود مورد استفاده قرار داه می شود.
کارتن از سه لایه کاغذ ساخته می گردد که دو لایه رویی و زیری آن کاغذ صاف یا کاغذ لاینر می باشد و برای لایه میانی آن از کاغذ کنگره دار یا اصطلاحا کاغذ فلوتینگ استفاده می شود.
کارتن ها از نظر چاپ به دو نوع چاپ فلسکو ( چاپ کارتن ) و کارتن لمینتی تقسیم می شوند.

اولین چیزی که در نگاه اول توجه مشتری را به خود جلب می کند بسته بندی محصول است که نقش ویژه ای در فروش یک محصول دارد.
امکان دارد یک محصولی از کیفیت بالایی برخوردار باشد اما به دلیل بسته بندی نامناسب آن نسبت به محصولی که کیفیت پایینی دارد اما از یک بسته بندی شیک و لوکسی برخوردارمی باشد فروش کمتری داشته باشد.
به همین دلیل می باشد که امروزه بسیاری از تولید کنندگان از کارتن به عنوان بسته بندی شیک و مدرن برای کالا های خود مورد استفاده قرار داده می شود

جنس کارتن از چیست ؟

عموماً کارتن ها از کاغذ تولید می شوند.
اما نکته مهم راجب جنس کارتن انواع کاغذ کارتن سازی می باشد که در مطلب جداگانه ای به آن خواهیم پرداخت. به طور مسلم با بالا رفتن کیفیت کاغذ به همان نسبت جنس کارتن هم افزایش می یابد.
جنس کاغذ به طور خاص کاغذ رویه در هنگام چاپ اهمیت خود را نمایان می سازد به گونه ای که کاغذهایی که از آخال بی کیفیت تولید می گردند در خط تولید کارخانه کارتن سازی ایران مشکلات زیادی را به وجود می اورد.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”827″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_zigzag][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1703659799547{margin-bottom: 0px !important;}”]

برای ثبت سفارش کارتن بسته بندی از کارتن سازی ایران چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

هنگام ثبت سفارش در کارتن سازی باید موارد مانند ابعاد محصول(طول، عرض، ارتفاع) ، مدل جعبه ، نوع چاپ ، نوع پوشش ، تعداد تیراژ جعبه برای ثبت سفارش کارتن بسته بندی بصورت دقیق مشخص گردد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_zigzag][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”2127″ img_size=”full”][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_column_text css=”.vc_custom_1657523052483{margin-bottom: 0px !important;}”]کارتن سازی کاراکیان پک یکی از بهترین شرکت های کارتن سازی ایران می باشد.
شرکت کاراکیان پک سابقه درخشانی در تولید انواع کارتن های مختلف از جمله کارتن خیار ، کارتن لوازم برقی ، کارتن لوازم خانگی ، کارتن صادراتی و …. دارد و مشتریان عزیز در کرج و تهران می توانند سفارشات کارتن خود را در شرکت کیان پک ثبت نمایند تا بتوانند کارتن مورد نظر خود را به بهترین کیفیت و نازل ترزین قیمت تهیه فرمایند.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_zigzag][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1703657302003{margin-bottom: 0px !important;}”]

.از کجا بفهمیم چه نوع کارتنی برای محصولمان باید انتخاب کنیم؟

در بیشتر مواقع نوع کارتن و ترکیب آن بر اساس اندازه محصول و وزن آن انتخاب می گردد؛
هر قدر اندازه و وزن کالا بیشتر باشد باید کارتنی با مقاومت بیشتر مورد انتخاب قرار داده شود.

در این صورت مشتری متناسب با هزینه ای که می کند؛ کارتنی با کیفیت و استقامت مناسب تحویل می گیرد.
معمولا سه دسته کارتن در شرکت کارتن سازی مورد استفاده فرار داده میشود که به شرح زیر می باشد:

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_tta_accordion][vc_tta_section title=”جعبه های محکم در شرکت کارتن سازی” tab_id=”1668842969883-16648ab0-fa55″][vc_column_text css=”.vc_custom_1668842996322{margin-bottom: 0px !important;}”]کارتن های ۳لایه فلوت E که درجه مقاومت لبه های آن در برابر مچاله شدگی ۴۴ ست (۴۴ECT ).
وزن آن نباید بیشتر از ۴۳ کیلوگرم و ابعاد کلی آن بیش از ۲۴۰ سانتی متر باشد.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”کارتن با قدرت استاندارد” tab_id=”1668842969929-3dd03c6d-8d56″][vc_column_text css=”.vc_custom_1668843027085{margin-bottom: 0px !important;}”]کارتن 3 لایه فلوت B و فلوت C که درجه مقاومت لبه های آن در برابر مچاله شدگی ۳۲ ست (۳۲ ECT ).
وزن آن نباید بیشتر از ۳۰ کیلوگرم و ابعاد کلی آن بیش از ۱۹۰ سانتی متر باشد.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”جعبه های فوق العاده محکم در شرکت کارتن سازی” tab_id=”1668843035722-4f86dd4e-b8b9″][vc_column_text css=”.vc_custom_1668843059555{margin-bottom: 0px !important;}”]کارتن 5 لایه در فلوت های BC و EB که درجه مقاومت لبه های آن در برابر مچاله شدگی حداقل ۵۱ ست (۵۱ECT ) .
وزن آن نباید بیشتر از ۵۴ کیلوگرم و ابعاد کلی آن بیش از ۲۶۶ سانتی متر باشد[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_zigzag][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1656747598175{margin-bottom: 0px !important;}”]شرکت کارتن سازی کاراکیان پک جلب رضایت مشتری را مهم ترین هدف خود می داند ودر همین راستا خدمات خوبی را ارائه می دهد.
یکی از خدمات زیر مجموعه چاپ و بسته بندی کارتن سازی می باشد.
کارتن سازی کاراکیان پک یکی از بزرگترین کارتن سازی در تهران می باشد[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1705992313237{margin-bottom: 0px !important;}”]

چگونگی کارتن سازی

 1. مواد اولیه: ابتدا مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت کارتن تهیه می‌شود. این مواد شامل مقوا (کاغذ مقوایی) است که می‌تواند از بازیافتی شده یا تازه تولید شده باشد، مواد چسبنده برای اتصال قطعات کارتن و مواد دیگری مانند رنگ‌ها و مواد حفاظتی است.
 2. پره‌ها و قالب‌ها: پره‌ها و قالب‌های مورد نیاز برای برش و شکل دادن قطعات کارتن ساخته می‌شوند. این پره‌ها و قالب‌ها بر اساس ابعاد و شکل نهایی کارتن طراحی و ساخته می‌شوند.
 3. برش مقوا: مقواها با استفاده از پره‌ها و قالب‌ها به ابعاد و شکل مورد نیاز برش می‌شوند. این مرحله شامل برش قسمت‌های مختلف کارتن مانند بدنه، درب، بالشتک و … است.
 4. چسباندن: قطعات کارتن با استفاده از چسبنده‌های مناسب به هم متصل می‌شوند. این مرحله شامل اتصال بدنه کارتن، درب و سایر اجزا است.
 5. چاپ: در صورت نیاز، کارتن‌ها پس از اتمام مراحل قبلی می‌توانند مورد چاپ قرار گیرند. در این مرحله، طرح‌ها، نشانه‌ها، لوگوها و اطلاعات دیگر روی کارتن چاپ می‌شوند.
 6. بسته‌بندی: پس از ساخت کامل کارتن، آنها به صورت دسته‌ای یا پالت‌های بزرگ بسته‌بندی می‌شوند تا آماده حمل و نقل شوند.
 7. کنترل کیفیت: در طول فرآیند ساخت کارتن، کنترل کیفیت انجام می‌شود تا اطمینان حاصل شود که کارتن‌ها به معیارهای مورد انتظار پاسخ می‌دهند و هیچ نقصی در آنها وجود ندارد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_zigzag][vc_column_text css=”.vc_custom_1706940470219{margin-bottom: 0px !important;}”]

دلیل استفاده از کارتن در بسته بندی

استفاده از کارتن در بسته‌بندی دارای دلایل متعددی است. در زیر تعدادی از اصلی‌ترین دلایل استفاده از کارتن در بسته‌بندی آورده شده است:

 1. محافظت و حفاظت: کارتن به دلیل ساختار مقاوم و سخت خود، قابلیت حمل و نقل ایمن برای محتوای داخل آن را فراهم می‌کند. این ویژگی به ویژه برای محصولاتی که نیاز به حفاظت در برابر ضربه، فشار، رطوبت، گرد و غبار و سایر عوامل خارجی دارند، حائز اهمیت است.
 2. محیط زیست و قابلیت بازیافت: کارتن از موادی مانند کاغذ تهیه می‌شود که معمولاً منابع طبیعی و بازیافت‌پذیر هستند. استفاده از کارتن به عنوان ماده بسته‌بندی، به حفظ محیط زیست کمک می‌کند و پس از استفاده می‌تواند مورد بازیافت و استفاده مجدد قرار گیرد.
 3. اقتصادی و سازگار با تولید انبوه: کارتن یک ماده بسته‌بندی ارزان و قابل تولید به مقیاس بزرگ است. تولید، حمل و نقل، و دوره زمانی بسته‌بندی با کارتن در مقایسه با مواد بسته‌بندی دیگر هزینه کمتری دارد. همچنین، کارتن به راحتی قابل تولید و تنظیم است و با تغییر در اندازه و شکل محتوا، می‌توان آن را بهبود داد.
 4. قابلیت چاپ و برچسب‌گذاری: کارتن قابلیت چاپ و برچسب‌گذاری را به خوبی دارد. این امر به شرکت‌ها امکان می‌دهد تا نام، برند، اطلاعات محصول و دیگر جزئیات را روی کارتن چاپ کنند. این نوع برچسب‌گذاری به هویت برند کمک می‌کند و ارتباط بین محصول و مشتری را تقویت می‌کند.
 5. سهولت در استفاده و باز کردن: کارتن به سادگی قابل باز و بسته شدن است و می‌توان آن را به راحتی باز کرد و محتوا را به دست آورد. این ویژگی برای مصرف‌کنندگان و خریداران مزیتی است، زیرا فرآیند باز کردن و دسترسی به محصول را سریعتر و آسان‌تر می‌کند.

به طور خلاصه، استفاده از کارتن در بسته‌بندی دارای مزایا و موارد کاربرد گسترده‌ای است که شامل حفاظت و حمل و نقل ایمن، محیط زیستی بودن، قابلیت بازیافت، هزینه اقتصادی، قابلیت چاپ و برچسب‌گذاری، و سهولت در استفاده و باز کردن است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_zigzag][vc_column_text css=”.vc_custom_1707892463008{margin-bottom: 0px !important;}”]

تاثیر کارتن سازی در بسته بندی

کارتن سازی به عنوان یک صنعت، نقشی کلیدی در بسته بندی محصولات مختلف ایفا می کند. این صنعت با تولید انواع کارتن ها، مزایای متعددی را برای بسته بندی ارائه می دهد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم:

مزایای کارتن سازی در بسته بندی:

1. حفاظت از محصول:

 • مقاومت: کارتن ها در برابر ضربه و فشار تا حدودی مقاوم هستند و می توانند از محصول در برابر آسیب های فیزیکی حفاظت کنند.
 • مناسب برای حمل و نقل: کارتن ها به دلیل وزن سبک و استحکام مناسب، برای حمل و نقل محصولات به مکان های مختلف ایده آل هستند.

2. زیبایی و جذابیت:

 • چاپ پذیری: کارتن ها به راحتی چاپ می شوند و می توان طرح ها و تصاویر مختلف را روی آنها چاپ کرد.
 • طراحی: کارتن ها در اشکال و اندازه های مختلف قابل تولید هستند و می توان آنها را به گونه ای طراحی کرد که جذاب و منحصر به فرد باشند.

3. اطلاعات:

 • قابلیت درج اطلاعات: می توان اطلاعات لازم در مورد محصول، مانند مواد تشکیل دهنده، تاریخ انقضا و نحوه استفاده، را روی کارتن درج کرد.

4. حفظ محیط زیست:

 • قابلیت بازیافت: کارتن ها از مواد قابل بازیافت ساخته می شوند و می توان آنها را پس از استفاده بازیافت کرد.
 • قابلیت تجزیه پذیری: برخی از کارتن ها از مواد تجزیه پذیر ساخته می شوند و به حفظ محیط زیست کمک می کنند.

5. قیمت مناسب:

 • مقرون به صرفه: کارتن ها در مقایسه با برخی از مواد دیگر مانند پلاستیک و فلز، قیمت مناسب تری دارند.

علاوه بر مزایای ذکر شده، کارتن سازی معایبی نیز دارد که عبارتند از:

 • مقاومت محدود: کارتن ها در برابر رطوبت و آتش سوزی مقاومت محدودی دارند.
 • وزن: کارتن ها در مقایسه با برخی از مواد دیگر مانند پلاستیک، وزن بیشتری دارند.

با توجه به مزایا و معایب ذکر شده، کارتن سازی گزینه ای مناسب برای بسته بندی بسیاری از محصولات است.

تاثیر کارتن سازی در بسته بندی:

 • حفاظت از محصولات: کارتن سازی با تولید کارتن های مقاوم، به حفظ سلامت و کیفیت محصولات در طول فرآیند حمل و نقل و نگهداری کمک می کند.
 • جذب مشتری: کارتن سازی با تولید کارتن های جذاب و خلاقانه، می تواند به جلب توجه مشتریان و افزایش فروش محصولات کمک کند.
 • ارائه اطلاعات: کارتن سازی با درج اطلاعات لازم بر روی کارتن ها، به مشتریان در انتخاب آگاهانه تر محصول کمک می کند.
 • حفظ محیط زیست: کارتن سازی با تولید کارتن های قابل بازیافت و تجزیه پذیر، به حفظ محیط زیست کمک می کند.
 • ایجاد اشتغال: کارتن سازی به عنوان یک صنعت، فرصت های شغلی متعددی را در جامعه ایجاد می کند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_zigzag][vc_column_text css=”.vc_custom_1709703621976{margin-bottom: 0px !important;}”]

چرا کارتن سازی

کارتن سازی یک فعالیت صنعتی است که به تولید و ساخت کارتن‌ها و بسته‌بندی‌های کاغذی می‌پردازد. این فعالیت به دلایل گوناگونی انجام می‌شود. در زیر به برخی از دلایل اصلی کارتن سازی اشاره می‌کنم:

 1. بسته‌بندی و حمل و نقل: یکی از دلایل اصلی کارتن سازی، تولید بسته‌بندی‌های کاغذی است که برای حفظ و حمل و نقل محصولات استفاده می‌شوند. کارتن‌ها به دلیل وزن سبک، قابلیت انعطاف پذیری و مقاومت مناسب، برای بسته‌بندی و حمل و نقل محصولات مختلف، از جمله مواد غذایی، لوازم الکترونیکی، محصولات صنعتی و… استفاده می‌شوند. بسته‌بندی مناسب باعث حفظ کیفیت و سلامت محصولات در طول حمل و نقل می‌شود.
 2. حفاظت و ایمنی محصولات: کارتن‌ها به عنوان یک لایه محافظ برای محصولات عمل می‌کنند و آن‌ها را در برابر آسیب‌ها و خطرات مختلفی مانند ضربه، رطوبت، گرد و غبار و دمای بالا یا پایین محافظت می‌کنند. این لایه محافظ باعث کاهش خطر خرابی و آسیب دیدگی محصولات در طول حمل و نقل و نگهداری می‌شود.
 3. ارائه اطلاعات و برندسازی: بسته‌بندی کاغذی مانند کارتن‌ها، قابلیت ارائه اطلاعات مربوط به محصول را داراست. این اطلاعات می‌تواند شامل نام و برند محصول، تاریخ تولید، محتوای محصول و دستورالعمل‌های استفاده باشد. همچنین، بسته‌بندی با طراحی جذاب و منحصر به فرد می‌تواند برندسازی و تشویق مشتریان به خرید محصول را تسهیل کند.
 4. قابلیت بازیافت و پایداری زیست محیطی: کارتن‌ها از مواد قابل بازیافت مانند کاغذ ساخته می‌شوند و قابلیت بازیافت و استفاده مجدد دارند. این ویژگی باعث کاهش استفاده از منابع طبیعی و کاهش تولید زباله‌های غیرقابل تجزیه می‌شود. همچنین، استفاده از بسته‌بندی کاغذی به جای موادچرمی یا پلاستیکی می‌تواند به حفظ محیط زیست کمک کند.
 5. هزینه‌های کمتر: تولید کارتن به طور کلی از مواد ارزانتری نسبت به سایر مواد بسته‌بندی مانند پلاستیک یا فلز صورت می‌گیرد. همچنین، فرآیند تولید کارتن نسبتاً ساده است و به ماشین‌آلات خاصی نیاز ندارد که باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود.
 6. قابلیت تنوع و سفارشی سازی: کارتن‌ها به راحتی قابل تنظیم و سفارشی سازی هستند. آنها می‌توانند به اندازه و شکل مورد نیاز محصولات درخواستی تولید شوند. این قابلیت سفارشی سازی، تجربه مشتری را بهبود می‌بخشد و به شرکت‌ها امکان می‌دهد تا بسته‌بندی‌های منحصر به فرد و با کیفیت بالا را ارائه دهند.
 7. اشتغالزایی و رشد اقتصادی: صنعت کارتن سازی به دلیل نیاز بالا به نیروی کار و مواد اولیه، اشتغال زیادی ایجاد می‌کند. توسعه این صنعت می‌تواند به رشد اقتصادی و توسعه صنعتی کشورها کمک کند.

در کل، کارتن سازی به دلایلی مانند بسته‌بندی و حمل و نقل، حفاظت محصولات، ارائه اطلاعات و برندسازی، پایداری زیست محیطی و هزینه‌های کمتر اهمیت دارد. همچنین، این صنعت اشتغال زیادی ایجاد می‌کند و به رشد اقتصادی کشورها کمک می‌کند.

[/vc_column_text][vc_zigzag][vc_column_text css=”.vc_custom_1709013490173{margin-bottom: 0px !important;}”]

سوالات متداول

۱. چیستی کارتن سازی؟
کارتن سازی فرایند تولید کارتن است که شامل ساخت و ساز کارتن و جعبه‌های کاغذی برای بسته‌بندی و حمل و نقل کالاها است.

۲. چه استفاده‌هایی از کارتن ساخته می‌شود؟
کارتن‌ها برای بسته‌بندی و حمل و نقل محصولات در صنایع مختلف استفاده می‌شوند. آنها به عنوان بسته‌بندی اصلی یا ثانویه برای محصولات الکترونیکی، مواد غذایی، لوازم خانگی، کالاهای خرده‌فروشی، کتاب و مجله، محصولات دارویی و بسیاری از سایر محصولات استفاده می‌شوند.

۳. چگونه کارتن ساخته می‌شود؟
کارتن‌ها از ورقه‌های کاغذ لایه‌بندی شده ساخته می‌شوند. این ورقه‌ها ابتدا به شکل مورد نیاز برش داده می‌شوند و سپس با استفاده از چسب و فشار، لایه به لایه به هم متصل می‌شوند تا کارتن نهایی شکل گیرد. سپس، کارتن‌ها برای بسته‌بندی و حمل و نقل کالاها آماده می‌شوند.

۴. چه موادی در ساخت کارتن استفاده می‌شود؟
کارتن‌ها از کاغذ تولید می‌شوند، که معمولاً شامل فیبرهای سلولزی است. این فیبرها ممکن است از خمیر کاغذی تهیه شده یا از بازیافت کاغذهای قبلی تولید شوند. برخی از کارتن‌ها همچنین می‌توانند لایه‌های پلاستیکی بر روی سطح خارجی داشته باشند تا مقاومت و ضربه پذیری بیشتری داشته باشند.

۵. آیا کارتن‌ها قابل بازیافت هستند؟
بله، بسیاری از کارتن‌ها قابلیت بازیافت دارند. پس از استفاده، کارتن‌ها می‌توانند جمع‌آوری شده، بازیافت شوند و به عنوان مواد اولیه برای تولید کارتن جدید استفاده شوند. این روند می‌تواند در حفظ منابع طبیعی و کاهش تولید زباله‌ها کمک کند.

۶. مزایایی کارتن سازی چیست؟

 • سبک و قابل حمل: کارتن‌ها به دلیل وزن سبک و ساختار خمیده، قابلیت حمل و نقل آسان را دارند.
 • مقاومت: کارتن‌ها می‌توانند به خوبی ضربه‌ها و فشارهای خارجی را تحمل کنند و محصولات را در برابر آسیب‌ها و خطرات محافظت کنند.
 • قابلیت بازیافت: بسیاری از کارتن‌ها قابلیت بازیافت دارند و می‌توانند بعد از استفاده مجدداً به عنوان مواد اولیه برای تولید کارتن جدید استفاده شوند.
 • قابلیت چاپ و طراحی: کارتن‌ها قابلیت چاپ و طراحی را دارند و می‌توانند با استفاده از فنون مختلف چاپ و بسته‌بندی، برندهای تجاری را به خوبی نشان دهند.
 • هزینه کمتر: تولید کارتن به طور کلی از هزینه کمتری نسبت به سایر مواد بسته‌بندی مانند پلاستیک برخوردار است.
 • قابلیت تنوع: کارتن‌ها در انواع مختلفی از جمله جعبه‌ها، کارتن‌های مسطح و لایه‌بندی‌های مختلف در دسترس هستند، که به شرایط و نیازهای محصولات مختلف قابل تنظیم هستند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *