کارتن لمینتی – تهیه لمینت کارتن

 در جعبه لمینت, کارتن, کارتن لمینتی

در برخی از محصولات تولیدی برای بهتر و زیادتر شدن ضخامت و مقاومت بسته بندی های محصولات ، سطح های متنوعی بر روی آن ها لمینت می شود.لمینیت (Laminate) در لغت به معنای چسباندن می باشد، بهمیشه ضخامت کاغذ و مقواهای ترکیبی، با کیفیت کاغذ و چاپ پذیری آن رابطه عکس دارد، کارتن لمینتی ترکیبی مانند ای فلوت یا سی فلوت به دلیل اینکه لایه ای کرکره ای در درون آنها وجود دارد، سطح چاپی آنها صاف نیست و توانایی چاپ با کیفیت  ندارند.

پس در کارتن سازی کاراکیان پک در چاپ جعبه هایی که کیفیت زیاد مد نظر مشتری است، کار های چاپی روی کاغذ گلاسه نازک به چاپ می رسد، پس از روکش سلفون و یووی موضعی (درصورت احتیاج مشتری) برای اینکه ضخامت مورد نظر شما تامین گردد، فرم چاپی آماده شده را روی تمامی مقواهای، ای فلوت، سی فلوت و پنج لایه لمینیت مینماییم، سپس با ساخت قالب و دایکات محصول نهایی آماده میشود، کاربرد لمینیت در صنایع چاپ و بسته بندی کارتن سازی خیلی زیاد است، اما معمولا برای ساخت انواع جعبه کاربردی است، کارتن سازی کاراکیان پک در خدمت شماست.

مراحل تولید کارتن لمینتی

1-طراحی طرح چاپی روی کارتن های لمینتی

2-طراحی کردن خط تیغ

3-ساخت قالبهای کارتن های لمینتی

4-گرفتن زینک.

5-چاپ پستر کارتن لمینتی (معمولا روی مقوای 180 گرم پشت طوسی و یا مقوای گلاسه).

6-کشیدن سلفون روی مقوای چاپ شده (در صورت نیاز)

7-انجام تمامی اعمال لمینت

8-تیغ زدن و دایکات کردن کارتن لمینتی

9-لب چسب یا منگنه

10-بسته بندی

11-ارسال

انواع چاپ لمینتی بر روی کارتن

فرآیندهای لمینت متفاوت، با توجه به نوع مواد لمینت موجود می باشد. مواد مورد مصرف در ورقه‌ها و بسته به‌نوع فرایندها و همچنین شی مورد لمینت می‌تواند یکسان و یا متفاوت باشد. یک نمونه از انواع مختلف لمینت با استفاده از مواد متفاوت، می‌تواند یک لایه از غشای پلاستیکی لمینت در هر طرف از ورقه‌ی شیشه‌ای باشد. شیشه‌های جلوی اتومبیل ها اکثرا  توسط لمینت یک غشای پلاستیکی سخت ما بین دو لایه شیشه ساخته می‌گردند.

این برای جلوگیری از جدا شدن شیشه یا شکستن آن می باشد. تخته سه لا یک مثال رایج از لمینت با مواد یکسان می باشد که با استفاده از همان ماده در هر لایه استفاده می‌گردد. چوب های چسبان و لایه ای در صنایع ساخت و ساز برای ساخت تیرهای چوبی، گلوله، با اندازه‌های بزرگتر و قوی‌تر می‌توانند استفاده گردند.

راه دیگری برای لمینت کردن نوارهای چوبی از طریق کنترل کیفیت می باشد. تجهیزات الکتریکی همچون ترانسفورماتورها و موتورها به طور کلی از لمینت فولادی استفاده می‌نمایند تا هسته کویل‌هایی که برای تولید میدان مغناطیسی ساخته می‌شوند دوام لایه‌ نازک به خاطر جریان‌های گردابی کاهش پیدا می کند.

انواع دسته بندی لمینت

1- انواع مختلف لمینت بر اساس فشار مورد استفاده

2- انواع مختلف لمینت بر اساس ضخامت

3- انواع مختلف لمینت بر اساس کاربرد

4- انواع مختلف لمینت بر اساس سطح تکمیل

5- انواع مختلف لمینت بر اساس ویژگی های پیشرفته

تولید جعبه لمینتی

برای اینکه تولید کنندگان و فروشنده گان محصولات خود را به بهترین نحو ممکن در بازار عرضه کنید می بایست در جعبه های مناسب و شیک آن را قرار دهید. برای جلب نظر مشتری باید جعبه بسته بندی، رنگ و طرح مناسبی از برند شما را داشته باشد.جعبه لمینتی به نسبت جعبه های دیگر کمی هزینه تمام شده بالاتری را دارد ولی در ازای طی تجربه چندین ساله جعبه های لمینتی فروش بیشتری به نسبت جعبه های دیگر دارد.

 

  •  تولید انواع مختلف کارتن های لمینتی و کارتن دایکاتی بطور اتوماتیک
  •  تولید کارتن های لمینتی با قابلیت سینگل فیس ، کارتن سه لایه ، کارتن پنج لایه
  •  تولید کارتن های لمینتی با کیفیت بسیار زیاد با چسب های مخصوص
  •  انجام امور چاپ افست و سلفون برای تولید کارتن های لمینتی
  •  مشاوره برای طراحی کردن و مدلسازی جعبه، متناسب با محصولات
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

مزایای بسته بندیکارتن سازی در کرج