کارتن 5 لایه

 در تولید کننده انواع کارتن, کارتن سازی, کارتن سازی در کرج, کارتن پنج لایه

کارتن 5 لایه

کارتن 5لایه نوعی کارتن برای بسته بندی است که تشکیل شده از سه لایه صاف و دو لایه فلوت در وسط آن می باشد.
فلوتی که در میانه این کارتن ها گذاشته می شود از نوع A، B، C، E می باشد.

کارتن پنج لایه یک نوع کارتن است که از پنج لایه مختلف تشکیل شده است. این نوع کارتن بیشتر در صنایع بسته بندی و حمل و نقل مورد استفاده قرار می‌گیرد. لایه های این کارتن شامل دو لایه کاغذ مقوایی، دو لایه کاغذ ممبران و یک لایه مواد چسبنده می‌باشد. این کارتن به دلیل دارا بودن پنج لایه، دارای مقاومت بالا در برابر شکستن، خراشیدگی و رطوبت می‌باشد و مناسب برای بسته بندی و حمل و نقل انواع محصولات مانند الکترونیکی، پوشاک، فرآورده های غذایی و غیره است.

کارتن های ۵ لایه یکی از پر استفاده ترین نوع کارتن ها در صنعت بسته بندی و حمل و نقل محصولات هستند. این نوع کارتن ها به دلیل خواص مقاومت بالایی که دارند، در بسته بندی و حمل و نقل محصولات حساس و قابل شکستگی بسیار مؤثر هستند. این کارتن ها از ۵ لایه کاغذ تشکیل شده اند که هر لایه آن به صورت مجزا با چسب به لایه دیگر چسبیده شده است.

یکی از دلایل مقاوم بودن کارتن های ۵ لایه این می باشد که 2 لایه بیشتر از کارتن های 3 لایه دارد و همین امر سبب مقاوم تر شدن ان شده و باعث شده است در قیمتشان اختلاف بیافتد.

دو لایه فلوت میانی در کارتن های پنج لایه دارای می توانند از انواع فلوت باشند که با توجه به کاربرد و نیاز مشتری با ترکیب های متفاوتی تولید می گردند برای مثال ترکیب  فلوت e و فلوت c  ، فلوت b و فلوت c ، فلوت b و فلوت e و یا دو فلوت e روی هم می توانند اجزا تشکیل دهنده انواع کارتن های ۵ لایه باشند.

کاربرد کارتن پنج لایه

کارتن 5 لایه را می توان به صورت کارتن بدون چاپ نیز سفارش داد و سپس محتوا و طرح گرافیکی مدنظر را روی آن چاپ را انجام داد.
از جعبه های 5 لایه بیشتر برای جا به جایی و انبار کردن اجسام بزرگ مورد استفاده قرار میگیرد.
این کارتن ها قادر هستند زمان بیشتری را در جا به جایی دوام بیاورند و در انبار هم نسبت به رطوبت مقاومت بیشتری دارند.
این جعبه ها برای اسباب کشی بهترین انتخاب می باشند!

برای ساخت کارتن پنج لایه ای که روی آنها قابلیت چاپ وجود داشته باشد از میکرو فلوت N و F  استفاده می شود.
برای بسته بندی محصولات با وزن بالا از کارتن پنج لایه ای که در ساخت آن از فلوت e که دارای استحکام خوبی می باشد استفاده می گردد.
اما توجه داشته باشید که برای چاپ افست مستقیم نمی توانید
از این کارتن های پنج لایه مورد استفاده قرار دهید و باید روی ورق جداگانه ای طرح محتوا چاپ کارتن را انجام دهید
و سپس روی کارتن چسبانده و کار لمینت صورت گیرد.
معمولا خرید کارتن 5 لایه برای مقاصدی مانند بسته بندی ظروف شکستنی،
قطعات صنعتی و بسته بندی میوه صادراتی استفاده می شود.

انواع لایه های کارتن 5 لایه

در کارگاه های تولید کارتن، برای تولید انواع لایه های کارتن در ابتدای کار،
کاغذهایی رولی تولید می شود و سپس برای شکل دهی، مقاومت و محافظت،
ایجاد شرایط چاپ بر روی این کاغذها، از ورق های کارتن مورد استفاده قرار دادی می شود.

کارتن های 5 لایه که در کشور ما از بیشترین مصرف کارتن برخوردار می باشد از انواع لایه های فلوتی به شرح زیر تشکیل شده است.
در رابطه با انواع لایه های کارتن 5 لایه می توان به شرح زیر گفت :

 • به کار رفتن فلوت های b برای باکس های متوسط
 • به کار رفتن فلوت های e برای باکس های کوچک تر با جنبه های زیبایی
 • به کار رفتن فلوت های c  برای تولید باکس هایی با سایزهای بزرگ یا کارتن های مادر

انواع کارتن 5 لایه ؛ بر اساس جنس کاغذ

کارتن 5 لایه از نظر نوع فلوت از انواع های مختلفی برخوردارهستند فلوت همان کاغذهای موج داری می باشند که در کارتن‌سازی مورد استفاده قرار داده می شوند. وجود این کاغذها باعث افزایش استحکام و مقاومت کارتن می گردد.

در حقیقت علت اینکه استحکام این نوع کارتن از انواع 3 لایه بیشتر می باشد، وجود یک لایه فلوت اضافی تر می باشد.

 • کارتن با کاغذ سفید خارجی
 • کارتن با کاغذ سفید ایرانی
 • کارتن با کاغذ کرافت
 • کارتن یا انواع فلوت

تولید کارتن 5 لایه

در خط تولید کارتن سازی فاطر، کارتن های پنج لایه از سه لایه لاینر و دو لایه فلوت استفاده می شود که به ترتیب لایه های فلوت در میان لایه های لاینر با چسب و حرارت قرار داده می شوند.

استفاده از تکنولوژی روز و انجام مراحل کنترل کیفیت و همچنین مواد اولیه مرغوب در خط تولید فاطر، کارتن های پنج لایه با کیفیت عالی و قیمت مناسب تولید می شوند.

در خط تولید کارخانه کارتن سازی انواع کارتن 3 لایه ، ۵ و ۷ لایه در فرایند تولید طی مراحلی میزان مقاومت آن ها در برابر فشار، ضربه، حرارت و رطوبت سنجیده می شود تا کارتن ها با بیشترین استحکام و کیفیت ساخته شوند.

در این قسمت باید این نکته را خاطر نشان کرد که معولاً کارتن های تولیده شده از کاغذهای ایرانی کیفیت پایین تری در مقایسه با کارتن های تولید شده از کاغذهای خارجی دارند و به مراتب قیمت آن ها نیز کمتر می باشد.

خط تولید کارتن ۵ لایه

کارتن سازی دارای خط تولید کارتن های ۳ لایه و ۵ لایه است و برای تولید این نوع کارتن ۳ لایه ورق لاینر و ۲ لایه فلوت استفاده میشود. ورق های لاینر و فلوت یکی در میان و استفاده از چسب  و حرارت در کنار هم قرار می گیرند. برای اطلاع از جزئیات بیشتر در مورد تولید کارتن می تواندی مطلب مربوط به خط تولید کاتن را مشاهده میکنید.

تست‌ کنترل کیفیت کارتن پنج لایه

برای اساس تست های کنترل کیفیت می توان بر اساس داده های معتبر روی استحکام و مقاومت کارتن حساب کرد.

برای بررسی میزان مقاوت کارتن در برابر فشار صورت این تست صورت می گیرد
بر اساس نتایج این تست ماکزیمم وزنی که کارتن قادر به حمل کردن آن می باشد و بیشترین مقاومت لایه ها را محاسبه کرد.
با استفاده از این تست و مورد توجه قرار دادن نتایج آن می توانیم
کارتن هایی با هزینه هایی پایین تر و با استحکام بیشتر تولید کنیم.

جهت انجام این تست کارتن در بین دو صفحه قرار می گیرد و تا زمان خم شدن صفحات، فشار انجام می شود سپس این فشار محاسبه می گردد.

این آزمایش بر روی کارتن پنج لایه کامل شده انجام می شود و میزان مقاوت اتصال لبه ها به یکدیگر سنجیده می شود. این فرآیند برای تعیین انواع فشارهای وارده بر سطوح مختلف جعبه مقوایی در حین حمل بار است که دارای اهمیت بالایی می باشد.

تست رطوبت

در ادامه برای کنترل میزان مقاومت کارتن در برابر نفوذ آب و رطوبت تست می گردد.
در این آزمایش به مدت محدود کارتن در روی آب قرار داده می شود. در این زمان با اندازه گیری وزن اضافه شده به کارتن، میزان نفوذ رطوبت حساب می شود.

کاتن 5 لایه مناسب کالاهای حجیم و سنگین

مهم ترین ویژگی کارتن هایی که از سه لایه لاینر و دو لایه فلوت تشکیل شده اند انعطاف بالای آن ها درنگه داری کالاهای سنگین یا بزرگ است. این انعطاف پذیری باعث می شود تا شکل دهی کارتن 5 لایه در ابعاد گوناگون امکان پذیر باشد و آن را برای تحمل وزن اجسام بزرگ تر مناسب سازد.

چاپ کارتن 5 لایه

کارتن 5 لایه گزینه مناسبی برای اسباب کشی هستن و میتوان ان ها را در انبار به مدت طولانی نگهداری کرد زیرا در رطوبت هوا مقاومت بالایی دارند.این کارتن ها بهترین انتخاب برای اسباب کشی و انبار کردن به مدت طولانی است چرا که در برابر رطوبت هوا مقاومت بیشتری دارد و چاپی که اکثرا بر روی این نوع کارتن ها صورت میگیرد معمولا تک رنگ می باشد و بیشتر برای نشان دادن نام برند محصول است.

جنس کارتن 5 لایه

مقوای کارتن پنج لایه از سه لایه صاف و دو لایه موج دار در میانه ساخته شده می باشد. دو لایه میانی موج دار در این نوع از کارتنها دارای ارتفاع متفاوتی هستند که بطور ترکیبی طبق قاعده خاص کنار هم قرار می گیرند مثل قرارگیری موج های  b + c ، b + e ، c + e و یا e + e . این کارتن ها دارای استحکام زیادی می باشند.

مقایسه استحکام کارتن 5 لایه و 3 لایه

با توجه به اینکه این نوع کارتن‌ها از 5 لایه مختلف تشکیل شده اند، بدیهی است که از استحکام بسیار بالایی هم برخوردار باشند. این کارتن‌ها ظرفیت تحمل کالاهایی تا وزن 45 کیلوگرم را هم دارند.

از طرفی دیگر، این کارتن‌ها دارای انعطاف پذیری خوبی هم می باشد و می توانند به راحتی به شکل قالب مورد نظر مشتری ساخته گردند. قیمت این کارتن‌ها هم مناسب و مقرون به صرفه می باشد و همین ویژگی باعث افزایش استفاده از آن خواهد گردید.

بررسی ساختار

کارتن پنج لایه از سه لایه کاغذ مسطح و دو لایه کاغذ موج دار یا همان فلوت ایجاد شده می باشد. ترتیب قرار گیری لایه ها به این صورت است: لایه مسطح پایینی، فلوت، لایه مسطح میانی، فلوت، لایه مسطح بالایی. به کاغذ های مسطح لاینر نامیده می شود.

جنس کاغذ به کار رفته برای ساخت این لایه ها و همچنین نوع فلوت می تواند متفاوت باشد و کاملا بستگی به نیاز مشتری و کاربرد مورد انتظار دارد.

ویژگی های کارتن 5 لایه بسته بندی ( کارتن پنج لایه)

 • قادر به بازیافت شدن می باشد
 • انعطاف پذیری در نگهداری اجسام سنگین
 • توانایی تولید قالب ها و اندازه های مختلف
 • دوام بیشتر در حمل و نقل و در برابر رطوبت
 • قیمت مناسب در مقایسه با کارکرد خوب آن
 • از فضای مناسبی برای قرار گرفتن محصولات در داخل آن برخوردار می باشد
 • مناسب برای اسباب کشی و انبار کردن اجسام بزرگ برای مدت زمان طولانی

روند ساخت کارتن 5 لایه

کارتن ها به طور کلی از دو نوع لایه کلی لاینر و دیگری مقوای موج دار یا کنگره تشکیل می گردند.

در تولید کارتن پنج لایه بسته بندی ( کارتن 5 لایه)  سه لاینر و دو فلوت به کار رفته می باشد.
به این صورت که سطح زیرین و رویی کارتن لاینر قرار دارد که به هر کدام یک فلوت چسبیده است و این دو با یک ورق لاینر به یکدیگر وصل شده اند.

کارتن پنج لایه ( کارتن 5 لایه) با توجه به نیازهای مشتریان با نوع های مختلفی تولید می گردد. بعضی از این کارتن ها برای مصارف عمومی و برخی نیز با توجه به نیاز طراحی خاص می شود.

آموزش راه اندازی خط تولید کارتن 5 لایه :

 • راه اندازی خط تولید کارتن 5 لایه :

برای شروع به کار و راه اندازی کارگاه کارتن سازی چند نکته بسیار مهم و قابل توجه می باشد:

هزینه ی راه اندازی کارگاه،سود و درآمد حاصل از کارتن سازی،متراژ مورد نیاز برای کارگاه،لیست قیمت دستگاه های تولید

 • راه اندازی کارگاه کارتن 5 لایه :

کارگاه کارتون سازی باید به شیوه ای باشد که در روز توسط دستگاه ها تقریبا ۷۰۰۰ الی ۸۰۰۰ کارتن آماده گردد و تمام قسمت های کارگاه را نگیرد.

در کارگاه کارتون سازی چگونگی چیدن دستگاه ها خیلی پر اهمیت است. می توان دستگاه ها را به شکلی چید که کارگاه فضای مناسب و کافی داشته باشد

فروش ورق کارتن 5 لایه

فروش ورق کارتن 5 لایه توسط کارخانه و یا شرکت کارتن سازی انجام میشود. کارتن سازی کاراکیان پک نیز همواره سعی دارد  بهترین ورق کارتن را جهت تولید کارتن تهیه کرده تا کیفیت نهایی کارتن بهینه باشد.

چرا بعضی از محصولات را باید با کارتن 5 لایه بسته بندی کرد؟

کارتن 5 لایه با توجه به استقامت و استحکامشان، مناسب محصولاتی هستند که دارای وزن بالا و قیمت گرانتری می باشند. لوازم خانگی شکستنی که حساسیت های بسیاری نسبت به صدمات خارجی دارند. برای مثال میوه و صیفی جات، دسته موادغذایی که بسته بندی هایشان در اثر رطوبت و نم له شده و کیفیت خود را از دست میدهند یا کالاهایی که قرار می باشد مسافت طولانی را تا بازار هدف طی کنند، بهتر است درون کارتن 5 لایه بسته بندی گردند.

قیمت کارتن بستگی به عوامل مختلفی که بارها به آنها اشاره کرده ایم دارد. قیمت کارتن 5 لایه هم به ورق کارتن و مواد اولیه ی استفاده شده و همچنین تعداد ورق استفاده شده یستگی دارد.
کارتن 5 لایه چون نسبت به کارتن هایی همچون کارتن های 3 لایه از دو لایه بیشتر در تولید آن ها استفاده شده است در نتیجه از قیمت بالاتری هم برخوردار می باشد.
علاوه بر این نوع چاپی که بر روی آن انجام می پذیرد با طرح و تعداد رنگ آن نیز بر روی قیمت کارتن 5 لایه تأثیر می گذارد.

اگر شما برای محصولات خود به دنبال کارخانه ای که در زمینه تولید کارتن های 5لایه تخصص داشته باشد می گردید می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

براس سفارش کارتن پنج لایه قادر هستید به صورت حضوری به دفتر کاراکیان پک مراجعه کنید و اقدام به ثبت درخواست خود کنید لازم به ذکر است همچنین شما می توانید با سایر روش های دیگر نظر تماس با دفتر کاراکیان پک و همچنین ثبت سفارش اینترنتی اقدام ثه ثبت سفارش خود نمایید.

قیمت کارتن 5 لایه در کارتن سازی کارا کیان پک

قیمت کارتن به عوامل مختلفی که بارها به آنها اشاره کردیم بستگی دارد.
قیمت کارتن 5 لایه هم به ورق کارتن و مواد اولیه ی مورد استفاده قرار داده شده و همچنین تعداد ورق استفاده شده یستگی دارد.
کارتن 5 لایه چون نسبت به کارتن هایی همچون کارتن های 3 لایه از دو لایه بیشتر در تولید آنها استفاده شده می باشد در نتیجه از قیمت بالاتری هم برخوردار می باشند.
علاوه بر این نوع چاپی که بر روی آن انجام می شود با طرح و تعداد رنگ آن نیز بر روی قیمت کارتن 5 لایه تأثیر می گذارد.

 

اگر شما برای محصولات خود به دنبال کارخانه ای که در زمینه تولید کارتن های 5لایه تخصص داشته باشد می گردید می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

همچنین عزیزانی که ساکن تهران هستند می توانند کارتن 5لایه را ثبت سفارش کنند این شرکت کارتن سازی کاراکیان پک جلب رضایت مشتری را مهم ترین هدف خود می داند ودر همین راستا خدمات خوبی را ارائه می دهد.
یکی از خدمات زیر مجموعه چاپ و بسته بندی کارتن سازی می باشد.
کارتن سازی کاراکیان پک یکی از بزرگترین کارتن سازی در تهران می باشد

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

کارتن 3لایهجعبه بسته بندی