کارتن 5 لایه

کارتن 5 لایه

[vc_row][vc_column css=”.vc_custom_1636524858858{background-image: url(https://karakianpack.com/wp-content/uploads/2021/11/c23b76a27750722f488f059d3a0c6724.jpg?id=1242) !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;}”][mk_padding_divider size=”500″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1701165897197{margin-bottom: 0px !important;}”]

کارتن 5 لایه

کارتن 5 لایه نوعی کارتن برای بسته بندی است که تشکیل شده از سه لایه صاف و دو لایه فلوت در وسط آن می باشد.
فلوتی که در میانه این کارتن ها گذاشته می شود از نوع A، B، C، E می باشد.

کارتن پنج لایه یک نوع کارتن است که از پنج لایه مختلف تشکیل شده است. این نوع کارتن بیشتر در صنایع بسته بندی و حمل و نقل مورد استفاده قرار می‌گیرد. لایه های این کارتن شامل دو لایه کاغذ مقوایی، دو لایه کاغذ ممبران و یک لایه مواد چسبنده می‌باشد. این کارتن به دلیل دارا بودن پنج لایه، دارای مقاومت بالا در برابر شکستن، خراشیدگی و رطوبت می‌باشد و مناسب برای بسته بندی و حمل و نقل انواع محصولات مانند الکترونیکی، پوشاک، فرآورده های غذایی و غیره است.

کارتن های ۵ لایه یکی از پر استفاده ترین نوع کارتن ها در صنعت بسته بندی و حمل و نقل محصولات هستند. این نوع کارتن ها به دلیل خواص مقاومت بالایی که دارند، در بسته بندی و حمل و نقل محصولات حساس و قابل شکستگی بسیار مؤثر هستند. این کارتن ها از ۵ لایه کاغذ تشکیل شده اند که هر لایه آن به صورت مجزا با چسب به لایه دیگر چسبیده شده است.

یکی از دلایل مقاوم بودن کارتن های ۵ لایه این می باشد که 2 لایه بیشتر از کارتن های 3 لایه دارد و همین امر سبب مقاوم تر شدن ان شده و باعث شده است در قیمتشان اختلاف بیافتد.

دو لایه فلوت میانی در کارتن های پنج لایه دارای می توانند از انواع فلوت باشند که با توجه به کاربرد و نیاز مشتری با ترکیب های متفاوتی تولید می گردند برای مثال ترکیب  فلوت e و فلوت c  ، فلوت b و فلوت c ، فلوت b و فلوت e و یا دو فلوت e روی هم می توانند اجزا تشکیل دهنده انواع کارتن های ۵ لایه باشند.

کاربرد کارتن پنج لایه

کارتن 5 لایه را می توان به صورت کارتن بدون چاپ نیز سفارش داد و سپس محتوا و طرح گرافیکی مدنظر را روی آن چاپ را انجام داد.
از جعبه های 5 لایه بیشتر برای جا به جایی و انبار کردن اجسام بزرگ مورد استفاده قرار میگیرد.
این کارتن ها قادر هستند زمان بیشتری را در جا به جایی دوام بیاورند و در انبار هم نسبت به رطوبت مقاومت بیشتری دارند.
این جعبه ها برای اسباب کشی بهترین انتخاب می باشند!

برای ساخت کارتن پنج لایه ای که روی آنها قابلیت چاپ وجود داشته باشد از میکرو فلوت N و F  استفاده می شود.
برای بسته بندی محصولات با وزن بالا از کارتن پنج لایه ای که در ساخت آن از فلوت e که دارای استحکام خوبی می باشد استفاده می گردد.
اما توجه داشته باشید که برای چاپ افست مستقیم نمی توانید
از این کارتن های پنج لایه مورد استفاده قرار دهید و باید روی ورق جداگانه ای طرح محتوا چاپ کارتن را انجام دهید
و سپس روی کارتن چسبانده و کار لمینت صورت گیرد.
معمولا خرید کارتن 5 لایه برای مقاصدی مانند بسته بندی ظروف شکستنی،
قطعات صنعتی و بسته بندی میوه صادراتی استفاده می شود.

انواع لایه های کارتن 5 لایه

کارتن پنج لایه از پنج لایه کاغذ کرافت ساخته شده است که به صورت مورب روی هم قرار گرفته اند. این ساختار باعث می شود که کارتن بسیار محکم و بادوام باشد و در برابر فشار و ضربه مقاومت خوبی داشته باشد. کارتن پنج لایه همچنین دارای یک لایه داخلی پلاستیکی است که باعث می شود که محصولات در برابر رطوبت و گرد و غبار محافظت شوند.

در کارگاه های تولید کارتن، برای تولید انواع لایه های کارتن در ابتدای کار،
کاغذهایی رولی تولید می شود و سپس برای شکل دهی، مقاومت و محافظت،
ایجاد شرایط چاپ بر روی این کاغذها، از ورق های کارتن مورد استفاده قرار دادی می شود.

کارتن های 5 لایه که در کشور ما از بیشترین مصرف کارتن برخوردار می باشد از انواع لایه های فلوتی به شرح زیر تشکیل شده است.
در رابطه با انواع لایه های کارتن 5 لایه می توان به شرح زیر گفت :

 • به کار رفتن فلوت های b برای باکس های متوسط
 • به کار رفتن فلوت های e برای باکس های کوچک تر با جنبه های زیبایی
 • به کار رفتن فلوت های c  برای تولید باکس هایی با سایزهای بزرگ یا کارتن های مادر
نوع فلوت ویژگی ها
A فلوت نازک ترین نوع فلوت است. این فلوت از مقاومت و دوام بالایی برخوردار نیست.
B فلوت ضخیم تر از A فلوت است. این فلوت مقاومت و دوام بیشتری دارد.
C فلوت ضخیم ترین نوع فلوت است. این فلوت از مقاومت و دوام بسیار بالایی برخوردار است.
E فلوت دارای ساختاری شبیه به B فلوت است. این فلوت از مقاومت و دوام بالایی برخوردار است و برای بسته بندی محصولات سنگین بسیار مناسب است

انواع مختلف کارتن

کارتن‌ها یکی از مواد بسته‌بندی رایج هستند و در صنایع مختلف استفاده می‌شوند. در زیر، انواع مختلف کارتن‌ها را بررسی می‌کنیم:

 1. کارتن لمینتی (Laminated Cardboard): این نوع کارتن دارای یک لایه لمینت بر روی سطح خارجی آن است که به منظور افزایش مقاومت در برابر رطوبت، گرد و غبار و ضربه استفاده می‌شود. لایه لمینت معمولاً از پلاستیک یا فیلم نازکی تشکیل شده است. کارتن لمینتی علاوه بر حفاظت، قابلیت چاپ و طراحی زیبا را نیز داراست.
 2. کارتن دایکاتی (Die-Cut Cardboard): این نوع کارتن به صورت سفارشی و با استفاده از یک قالب خاص به شکل و اندازه‌ی خاصی ساخته می‌شود. قالب‌ها به طور معمول برای برش و تشکیل شکل‌های خاص از جمله پنجره‌ها، شکاف‌ها و درزهای خاص استفاده می‌شود. کارتن دایکاتی برای بسته‌بندی محصولاتی با شکل‌ها و اندازه‌های غیرمعمول استفاده می‌شود.
 3. کارتن سه لایه (Triple-Walled Cardboard): این نوع کارتن دارای سه لایه مقوای مسطح است که با دو لایه چسب به هم متصل شده‌اند. کارتن سه لایه نسبت به کارتن معمولی دارای استحکام و مقاومت بیشتری است و برای بسته‌بندی محصولات سنگین و حمل و نقل بین‌المللی مناسب است.
 4. کارتن پنج لایه (Five-Layer Cardboard): این نوع کارتن دارای پنج لایه مقوای مسطح است که با چهار لایه چسب به هم متصل شده‌اند. کارتن پنج لایه نسبت به کارتن سه لایه دارای استحکام و مقاومت بیشتری است و برای بسته‌بندی محصولات سنگین و حمل و نقل بین‌المللی با شرایط سختتر مناسب است.
 5. کارتن مقوایی (Corrugated Cardboard): این نوع کارتن شامل دو لایه مقوای مسطح است که بین آن‌ها یک لایه مقوای مشبک (corrugated) قرار دارد. لایه مشبک باعث افزایش استحکام و مقاومت کارتن می‌شود. کارتن مقوایی برای بسته‌بندی محصولات مختلف باوزن و حمل و نقل آسان استفاده می‌شود.

این فقط چند نوع از کارتن‌ها هستند و در بازار ممکن است انواع دیگری نیز وجود داشته باشد. انتخاب نوع مناسب کارتن بسته به خصوصیات محصول، میزان حفاظت مورد نیاز و شرایط حمل و نقل صورت می‌گیرد.

انواع کارتن 5 لایه ؛ بر اساس جنس کاغذ

کارتن 5 لایه از نظر نوع فلوت از انواع های مختلفی برخوردارهستند فلوت همان کاغذهای موج داری می باشند که در کارتن‌سازی مورد استفاده قرار داده می شوند. وجود این کاغذها باعث افزایش استحکام و مقاومت کارتن می گردد.

در حقیقت علت اینکه استحکام این نوع کارتن از انواع 3 لایه بیشتر می باشد، وجود یک لایه فلوت اضافی تر می باشد.

 • کارتن با کاغذ سفید خارجی
 • کارتن با کاغذ سفید ایرانی
 • کارتن با کاغذ کرافت
 • کارتن یا انواع فلوت

تولید کارتن 5 لایه

در خط تولید کارتن سازی فاطر، کارتن های پنج لایه از سه لایه لاینر و دو لایه فلوت استفاده می شود که به ترتیب لایه های فلوت در میان لایه های لاینر با چسب و حرارت قرار داده می شوند.

استفاده از تکنولوژی روز و انجام مراحل کنترل کیفیت و همچنین مواد اولیه مرغوب در خط تولید فاطر، کارتن های پنج لایه با کیفیت عالی و قیمت مناسب تولید می شوند.

در خط تولید کارخانه کارتن سازی انواع کارتن 3 لایه ، ۵ و ۷ لایه در فرایند تولید طی مراحلی میزان مقاومت آن ها در برابر فشار، ضربه، حرارت و رطوبت سنجیده می شود تا کارتن ها با بیشترین استحکام و کیفیت ساخته شوند.

در این قسمت باید این نکته را خاطر نشان کرد که معولاً کارتن های تولیده شده از کاغذهای ایرانی کیفیت پایین تری در مقایسه با کارتن های تولید شده از کاغذهای خارجی دارند و به مراتب قیمت آن ها نیز کمتر می باشد.

خط تولید کارتن ۵ لایه

کارتن سازی دارای خط تولید کارتن های ۳ لایه و ۵ لایه است و برای تولید این نوع کارتن ۳ لایه ورق لاینر و ۲ لایه فلوت استفاده میشود. ورق های لاینر و فلوت یکی در میان و استفاده از چسب  و حرارت در کنار هم قرار می گیرند. برای اطلاع از جزئیات بیشتر در مورد تولید کارتن می تواندی مطلب مربوط به خط تولید کاتن را مشاهده میکنید.

تست‌ کنترل کیفیت کارتن پنج لایه

برای اساس تست های کنترل کیفیت می توان بر اساس داده های معتبر روی استحکام و مقاومت کارتن حساب کرد.

برای بررسی میزان مقاوت کارتن در برابر فشار صورت این تست صورت می گیرد
بر اساس نتایج این تست ماکزیمم وزنی که کارتن قادر به حمل کردن آن می باشد و بیشترین مقاومت لایه ها را محاسبه کرد.
با استفاده از این تست و مورد توجه قرار دادن نتایج آن می توانیم
کارتن هایی با هزینه هایی پایین تر و با استحکام بیشتر تولید کنیم.

جهت انجام این تست کارتن در بین دو صفحه قرار می گیرد و تا زمان خم شدن صفحات، فشار انجام می شود سپس این فشار محاسبه می گردد.

این آزمایش بر روی کارتن پنج لایه کامل شده انجام می شود و میزان مقاوت اتصال لبه ها به یکدیگر سنجیده می شود. این فرآیند برای تعیین انواع فشارهای وارده بر سطوح مختلف جعبه مقوایی در حین حمل بار است که دارای اهمیت بالایی می باشد.

تست رطوبت

کارتن پنج لایه می‌تواند در مقابل رطوبت محصولات نسبتاً محافظت کند، اما نباید به عنوان یک راهکار ضد آب تلقی شود. این نوع کارتن دارای لایه‌های متعدد است که می‌توانند از رطوبت و نفوذ آب به داخل کارتن جلوگیری کنند. با این حال، اگر محصول شما به طور مستقیم با رطوبت مواجه شود، ممکن است کارتن پنج لایه نتواند رطوبت را به طور کامل جلوگیری کند.

برای محافظت کامل از محصولات در برابر رطوبت، ممکن است نیاز به استفاده از روش‌ها و مواد بسته‌بندی دیگری داشته باشید. به عنوان مثال، می‌توانید از عایق‌ها و پوشش‌های ضد آب برای کاهش نفوذ رطوبت به داخل کارتن استفاده کنید. همچنین، ممکن است برای محصولاتی که به طور مستقیم با رطوبت مواجه می‌شوند، نیاز به بسته‌بندی بر اساس استانداردها و مقررات خاصی داشته باشید، مانند استفاده از کیسه‌ها یا فیلم‌های پلاستیکی ضد آب.

با توجه به خصوصیات محصول خود و شرایط حمل و نقل، ممکن است نیاز به مشورت با متخصصان بسته‌بندی داشته باشید تا بهترین راهکارهای ممکن را برای محافظت از محصولات در برابر رطوبت در نظر بگیرید.

در ادامه برای کنترل میزان مقاومت کارتن در برابر نفوذ آب و رطوبت تست می گردد.
در این آزمایش به مدت محدود کارتن در روی آب قرار داده می شود. در این زمان با اندازه گیری وزن اضافه شده به کارتن، میزان نفوذ رطوبت حساب می شود.

 

کاتن 5 لایه مناسب کالاهای حجیم و سنگین

مهم ترین ویژگی کارتن هایی که از سه لایه لاینر و دو لایه فلوت تشکیل شده اند انعطاف بالای آن ها درنگه داری کالاهای سنگین یا بزرگ است. این انعطاف پذیری باعث می شود تا شکل دهی کارتن 5 لایه در ابعاد گوناگون امکان پذیر باشد و آن را برای تحمل وزن اجسام بزرگ تر مناسب سازد.

چاپ کارتن 5 لایه

کارتن 5 لایه گزینه مناسبی برای اسباب کشی هستن و میتوان ان ها را در انبار به مدت طولانی نگهداری کرد زیرا در رطوبت هوا مقاومت بالایی دارند.این کارتن ها بهترین انتخاب برای اسباب کشی و انبار کردن به مدت طولانی است چرا که در برابر رطوبت هوا مقاومت بیشتری دارد و چاپی که اکثرا بر روی این نوع کارتن ها صورت میگیرد معمولا تک رنگ می باشد و بیشتر برای نشان دادن نام برند محصول است.

جنس کارتن 5 لایه

مقوای کارتن پنج لایه از سه لایه صاف و دو لایه موج دار در میانه ساخته شده می باشد. دو لایه میانی موج دار در این نوع از کارتنها دارای ارتفاع متفاوتی هستند که بطور ترکیبی طبق قاعده خاص کنار هم قرار می گیرند مثل قرارگیری موج های  b + c ، b + e ، c + e و یا e + e . این کارتن ها دارای استحکام زیادی می باشند.

مقایسه استحکام کارتن 5 لایه و 3 لایه

با توجه به اینکه این نوع کارتن‌ها از 5 لایه مختلف تشکیل شده اند، بدیهی است که از استحکام بسیار بالایی هم برخوردار باشند. این کارتن‌ها ظرفیت تحمل کالاهایی تا وزن 45 کیلوگرم را هم دارند.

از طرفی دیگر، این کارتن‌ها دارای انعطاف پذیری خوبی هم می باشد و می توانند به راحتی به شکل قالب مورد نظر مشتری ساخته گردند. قیمت این کارتن‌ها هم مناسب و مقرون به صرفه می باشد و همین ویژگی باعث افزایش استفاده از آن خواهد گردید.

بررسی ساختار

کارتن پنج لایه از سه لایه کاغذ مسطح و دو لایه کاغذ موج دار یا همان فلوت ایجاد شده می باشد. ترتیب قرار گیری لایه ها به این صورت است: لایه مسطح پایینی، فلوت، لایه مسطح میانی، فلوت، لایه مسطح بالایی. به کاغذ های مسطح لاینر نامیده می شود.

جنس کاغذ به کار رفته برای ساخت این لایه ها و همچنین نوع فلوت می تواند متفاوت باشد و کاملا بستگی به نیاز مشتری و کاربرد مورد انتظار دارد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”1661″ img_size=”full”][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_column_text css=”.vc_custom_1694241437657{margin-bottom: 0px !important;}”]

ویژگی های کارتن 5 لایه بسته بندی ( کارتن پنج لایه)

 • قادر به بازیافت شدن می باشد
 • انعطاف پذیری در نگهداری اجسام سنگین
 • توانایی تولید قالب ها و اندازه های مختلف
 • دوام بیشتر در حمل و نقل و در برابر رطوبت
 • قیمت مناسب در مقایسه با کارکرد خوب آن
 • از فضای مناسبی برای قرار گرفتن محصولات در داخل آن برخوردار می باشد
 • مناسب برای اسباب کشی و انبار کردن اجسام بزرگ برای مدت زمان طولانی
 • قابلیت چاپ

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”black” border_width=”3″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text css=”.vc_custom_1681147461384{margin-bottom: 0px !important;}”]

روند ساخت کارتن 5 لایه

کارتن ها به طور کلی از دو نوع لایه کلی لاینر و دیگری مقوای موج دار یا کنگره تشکیل می گردند.

در تولید کارتن پنج لایه بسته بندی ( کارتن 5 لایه)  سه لاینر و دو فلوت به کار رفته می باشد.
به این صورت که سطح زیرین و رویی کارتن لاینر قرار دارد که به هر کدام یک فلوت چسبیده است و این دو با یک ورق لاینر به یکدیگر وصل شده اند.

کارتن پنج لایه ( کارتن 5 لایه) با توجه به نیازهای مشتریان با نوع های مختلفی تولید می گردد. بعضی از این کارتن ها برای مصارف عمومی و برخی نیز با توجه به نیاز طراحی خاص می شود.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”1931″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”black” border_width=”3″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1700482124453{margin-bottom: 0px !important;}”]

آموزش راه اندازی خط تولید کارتن 5 لایه :

 • راه اندازی خط تولید کارتن 5 لایه :

برای شروع به کار و راه اندازی کارگاه کارتن سازی چند نکته بسیار مهم و قابل توجه می باشد:

هزینه ی راه اندازی کارگاه،سود و درآمد حاصل از کارتن سازی،متراژ مورد نیاز برای کارگاه،لیست قیمت دستگاه های تولید

 • راه اندازی کارگاه کارتن 5 لایه :

کارگاه کارتون سازی باید به شیوه ای باشد که در روز توسط دستگاه ها تقریبا ۷۰۰۰ الی ۸۰۰۰ کارتن آماده گردد و تمام قسمت های کارگاه را نگیرد.

در کارگاه کارتون سازی چگونگی چیدن دستگاه ها خیلی پر اهمیت است. می توان دستگاه ها را به شکلی چید که کارگاه فضای مناسب و کافی داشته باشد

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”black” border_width=”3″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1706437070855{margin-bottom: 0px !important;}”]

فروش ورق کارتن 5 لایه

فروش ورق کارتن 5 لایه توسط کارخانه و یا شرکت کارتن سازی انجام میشود. کارتن سازی کاراکیان پک نیز همواره سعی دارد  بهترین ورق کارتن را جهت تولید کارتن تهیه کرده تا کیفیت نهایی کارتن بهینه باشد.

چرا بعضی از محصولات را باید با کارتن 5 لایه بسته بندی کرد؟

کارتن 5 لایه با توجه به استقامت و استحکامشان، مناسب محصولاتی هستند که دارای وزن بالا و قیمت گرانتری می باشند. لوازم خانگی شکستنی که حساسیت های بسیاری نسبت به صدمات خارجی دارند. برای مثال میوه و صیفی جات، دسته موادغذایی که بسته بندی هایشان در اثر رطوبت و نم له شده و کیفیت خود را از دست میدهند یا کالاهایی که قرار می باشد مسافت طولانی را تا بازار هدف طی کنند، بهتر است درون کارتن 5 لایه بسته بندی گردند.

مزایا کارتن پنج لایه

کارتن پنج لایه، نوعی کارتن است که از پنج لایه متفاوت ساخته شده است. این نوع کارتن برای بسته بندی و حمل و نقل کالاهای سنگین، حساس و قابل شکن بسیار مفید است و دارای مزایای زیر می‌باشد:

 1.  استحکام بالا: با داشتن پنج لایه، کارتن پنج لایه دارای استحکام بسیار بالایی است. این استحکام بالا باعث می‌شود تا کالاها درون کارتن در برابر ضربه، فشار و لرزش‌های ناخواسته محافظت شوند.
 2.  مقاومت در برابر رطوبت: کارتن پنج لایه دارای لایه‌های محافظتی است که از نفوذ آب جلوگیری می‌کنند. این ویژگی باعث می‌شود تا کارتن در معرض رطوبت قرار گرفته و محتوای داخل آن حفاظت شود.
 3.  حفظ ابعاد و شکل کالا: با توجه به استحکام و مقاومت بالای کارتن پنج لایه، این نوع کارتن قادر است ابعاد و شکل کالا را به خوبی حفظ کند. این امر بسیار مهم است زیرا در حمل و نقل کالاها، حفظ شکل و ابعاد صحیح آنها برای جلوگیری از خرابی و آسیب به کالا بسیار اهمیت دارد.
 4.  محافظت در برابر نفوذ نور و حرارت: با داشتن پنج لایه، کارتن پنج لایه دارای خواص عایقی است که نفوذ نور و حرارت را کاهش می‌دهد. این ویژگی می‌تواند برای کالاهایی که نیاز به حفظ در برابر نور و حرارت دارند، بسیار مفید باشد.
 5.  قابلیت بازیافت: کارتن پنج لایه از مواد بازیافت‌پذیر تهیه می‌شود و به راحتی می‌توان آن را بازیافت کرد. این ویژگی زیست‌محیطی مهمی است و به معنایی از محافظت از محیط زیست است.

به طور کلی، کارتن پنج لایه به دلیل استحکام بالا، مقاومت در برابر رطوبت، حفظ ابعاد و شکل کالا، محافظت در برابر نفوذ نور و حرارت، و قابلیت بازیافت، به عنوان یک گزینه عالی برای بسته بندی و حمل و نقل کالاها استفاده می‌شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”black” border_width=”3″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1706437028243{margin-bottom: 0px !important;}”]

FAQ

 • کارتن پنج لایه چیست؟

کارتن پنج لایه، نوعی کارتن است که از پنج لایه متشکل می‌شود. این پنج لایه شامل سه لایه کاغذ مقوایی و دو لایه کاغذ مقوا بافته شده است. ساختار پنج لایه به کارتن انعطاف پذیری و مقاومت بیشتری نسبت به کارتن‌های سه لایه معمولی می‌بخشد.

 • تفاوت کارتن 5 لایه و کارتن 3 لایه چیست؟

کارتن 5 لایه از دو لایه فلوت در وسط تشکیل شده است که باعث افزایش مقاومت و دوام آن می شود. کارتن 3 لایه تنها از یک لایه فلوت در وسط تشکیل شده است و مقاومت و دوام کمتری دارد.

 • کارتن 5 لایه برای چه محصولاتی مناسب است؟

کارتن 5 لایه برای بسته بندی محصولات سنگین و حجیم بسیار مناسب است. این کارتن ها می توانند در برابر ضربه و فشار، به خوبی از محصولات محافظت کنند.

 • چگونه می توان کیفیت کارتن 5 لایه را تشخیص داد؟

برای تشخیص کیفیت کارتن 5 لایه، می توان به موارد زیر توجه کرد:

 • ضخامت کارتن: کارتن 5 لایه باید دارای ضخامت مناسب باشد.
 • وزن کارتن: کارتن 5 لایه باید دارای وزن مناسب باشد.
 • رنگ کارتن: کارتن 5 لایه باید دارای رنگ یکدست و بدون لکه باشد.
 • صافی سطح کارتن: سطح کارتن 5 لایه باید صاف و بدون موج باشد.
 • چاپ کارتن: کارتن 5 لایه باید دارای چاپ با کیفیت باشد.
 • چه مواردی می‌توان از کارتن پنج لایه استفاده کرد؟

کارتن پنج لایه به دلیل مقاومت بیشتر و قابلیت سفارشی سازی بالا، در بسته‌بندی و حمل و نقل کالاهایی با وزن و حجم بیشتر استفاده می‌شود. این شامل بسته‌بندی و ارسال محصولات صنعتی، لوازم خانگی سنگین، محصولات فناوری و الکترونیکی، قطعات خودرو، و مواردی از این دست می‌شود.

 • آیا کارتن پنج لایه قابل بازیافت است؟

بله، کارتن پنج لایه همانند سایر کارتن‌ها قابل بازیافت است. پس از استفاده و دورانداخته شدن، می‌توان کارتن پنج لایه را جمع‌آوری و به کارخانجهای بازیافتی تحویل داده و مجدداً به فرآیند بازیافت زباله کاغذی ارسال کرد. این عمل باعث کاهش استفاده از منابع طبیعی و حفظ محیط زیست می‌شود.

 •  آیا قیمت کارتن پنج لایه نسبت به سایر انواع کارتن‌ها بیشتر است؟

بله، قیمت کارتن پنج لایه معمولاً بیشتر از کارتن‌های سه لایه است. این به دلیل استفاده از مواد و تکنولوژی بیشتر در تولید کارتن پنج لایه است. با این حال، هزینه بسته‌بندی و حفاظت محصولات با استفاده از کارتن پنج لایه نیز بیشتر است، بنابراین در برخی موارد این هزینه اضافی جبران می‌شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”black” border_width=”3″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_tta_accordion][vc_tta_section title=”قیمت کارتن 5 لایه” tab_id=”1644299599451-8e20613b-6f09″][vc_column_text css=”.vc_custom_1706437119780{margin-bottom: 0px !important;}”]

قیمت کارتن بستگی به عوامل مختلفی که بارها به آنها اشاره کرده ایم دارد. قیمت کارتن 5 لایه هم به ورق کارتن و مواد اولیه ی استفاده شده و همچنین تعداد ورق استفاده شده یستگی دارد.
کارتن 5 لایه چون نسبت به کارتن هایی همچون کارتن های 3 لایه از دو لایه بیشتر در تولید آن ها استفاده شده است در نتیجه از قیمت بالاتری هم برخوردار می باشد.
علاوه بر این نوع چاپی که بر روی آن انجام می پذیرد با طرح و تعداد رنگ آن نیز بر روی قیمت کارتن 5 لایه تأثیر می گذارد.

اگر شما برای محصولات خود به دنبال کارخانه ای که در زمینه تولید کارتن های 5لایه تخصص داشته باشد می گردید می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

در اینجا عوامل موثر بر قیمت کارتن 5 لایه آورده شده است:

 • نوع فلوت: فلوت E قوی ترین نوع فلوت است و بنابراین گران ترین نوع فلوت نیز می باشد. فلوت های C و B نیز از فلوت E ضعیف تر هستند و قیمت کمتری دارند.
 • کیفیت کاغذ: کیفیت کاغذ نیز بر قیمت کارتن 5 لایه تاثیر می گذارد. کاغذ با کیفیت بالاتر، قیمت بالاتری نیز دارد.
 • ابعاد و اندازه کارتن: ابعاد و اندازه کارتن نیز بر قیمت آن تاثیر می گذارد. کارتن های بزرگتر و سنگین تر، قیمت بالاتری دارند.
 • تعداد کارتن خریداری شده: تعداد کارتن خریداری شده نیز بر قیمت آن تاثیر می گذارد. خرید عمده کارتن، باعث کاهش قیمت هر کارتن می شود.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”سفارش کارتن 5 لایه” tab_id=”1644299599493-3b9f31a8-c40f”][vc_column_text css=”.vc_custom_1644299861424{margin-bottom: 0px !important;}”]براس سفارش کارتن پنج لایه قادر هستید به صورت حضوری به دفتر کاراکیان پک مراجعه کنید و اقدام به ثبت درخواست خود کنید لازم به ذکر است همچنین شما می توانید با سایر روش های دیگر نظر تماس با دفتر کاراکیان پک و همچنین ثبت سفارش اینترنتی اقدام ثه ثبت سفارش خود نمایید.

قیمت کارتن 5 لایه در کارتن سازی کارا کیان پک

قیمت کارتن به عوامل مختلفی که بارها به آنها اشاره کردیم بستگی دارد.
قیمت کارتن 5 لایه هم به ورق کارتن و مواد اولیه ی مورد استفاده قرار داده شده و همچنین تعداد ورق استفاده شده یستگی دارد.
کارتن 5 لایه چون نسبت به کارتن هایی همچون کارتن های 3 لایه از دو لایه بیشتر در تولید آنها استفاده شده می باشد در نتیجه از قیمت بالاتری هم برخوردار می باشند.
علاوه بر این نوع چاپی که بر روی آن انجام می شود با طرح و تعداد رنگ آن نیز بر روی قیمت کارتن 5 لایه تأثیر می گذارد.

 

اگر شما برای محصولات خود به دنبال کارخانه ای که در زمینه تولید کارتن های 5لایه تخصص داشته باشد می گردید می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

همچنین عزیزانی که ساکن تهران هستند می توانند کارتن 5لایه را ثبت سفارش کنند این شرکت کارتن سازی کاراکیان پک جلب رضایت مشتری را مهم ترین هدف خود می داند ودر همین راستا خدمات خوبی را ارائه می دهد.
یکی از خدمات زیر مجموعه چاپ و بسته بندی کارتن سازی می باشد.
کارتن سازی کاراکیان پک یکی از بزرگترین کارتن سازی در تهران می باشد[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1706436719439{margin-bottom: 0px !important;}”]

دلیل استفاده از کارتن 5 لایه

استفاده از کارتن 5 لایه به دلایل زیر می‌تواند مناسب باشد:

 1. استحکام بالا: کارتن 5 لایه، به دلیل ترکیبی از چندین لایه کاغذ، استحکام بسیار بالایی دارد. این استحکام به جعبه امکان مقاومت در برابر ضربه‌ها، فشارهای خارجی و وزن محتوا را می‌دهد.
 2. حفاظت از محتوا: با توجه به ترکیب چندین لایه، کارتن 5 لایه می‌تواند محتوای داخلی را در برابر ضربه‌ها، خطرات فیزیکی، رطوبت، گرد و غبار و سایر عوامل آسیب‌رسان محافظت کند.
 3. مناسب برای حمل و نقل: استفاده از کارتن 5 لایه برای حمل و نقل محصولات مناسب است. استحکام بالا و مقاومت در برابر ضربه‌ها می‌تواند محتوا را در طول مسیر حمل و نقل در امان نگه دارد.
 4. قابلیت سازگاری با محیط زیست: کارتن 5 لایه از مواد قابل بازیافت و قابل تجدید استفاده تهیه می‌شود. این به معنای کاهش تولید زباله و بهره‌برداری بهینه از منابع طبیعی است.
 5. اقتصادی: کارتن 5 لایه، در مقایسه با جعبه‌های بسته‌بندی با مواد دیگر، هزینه تولید نسبتاً کمتری دارد. همچنین، این نوع کارتن به دلیل استحکام بالا، می‌تواند از نیاز به استفاده از جعبه‌های بسته‌بندی بیشتر جلوگیری کند.

[/vc_column_text][vc_separator color=”black” border_width=”3″][vc_column_text css=”.vc_custom_1707197858554{margin-bottom: 0px !important;}”]

ویژگی های کارتن پنج لایه

کارتن پنج لایه یک نوع مصالح بسته‌بندی است که از پنج لایه کاغذ تشکیل شده است. این نوع کارتن به دلیل ویژگی‌های خاص خود، در بسته‌بندی محصولات حمل و نقل و انبارداری استفاده می‌شود. ویژگی‌های کارتن پنج لایه عبارتند از:

 1. مقاومت فیزیکی: کارتن پنج لایه به دلیل داشتن پنج لایه کاغذ، دارای مقاومت فیزیکی بالا است. این مقاومت به اثرات خارجی مانند فشار، ضربه، رطوبت و حرارت کمک می‌کند و محصولات را در حین حمل و نقل و انبارداری در مقابل آسیب‌های احتمالی حفظ می‌کند.
 2. جذب ضربه: کارتن پنج لایه به دلیل داشتن چندین لایه کاغذ، عملکرد خوبی در جذب ضربه‌ها دارد. این ویژگی به معنای حفظ سلامت محصولات در برابر ضربه‌ها و ارتعاشات در طول حمل و نقل است.
 3. حفاظت در برابر رطوبت: کارتن پنج لایه دارای لایه‌های کاغذ با عملکرد ضد رطوبت است. این لایه‌ها به محافظت از محصولات در برابر رطوبت و نفوذ آب کمک می‌کنند. این ویژگی مهم است زیرا رطوبت می‌تواند به محصولات آسیب برساند و کیفیت آنها را کاهش دهد.
 4. قابلیت چاپ: کارتن پنج لایه قابلیت چاپ دارد و می‌توان بر روی آن برچسب‌ها، نشانگرها و اطلاعات مربوط به محصول را چاپ کرد. این ویژگی به استفاده از کارتن پنج لایه در بسته‌بندی محصولات با نیازهای خاص و ارتباط با مشتریان کمک می‌کند.
 5. قابلیت بازیافت: کارتن پنج لایه به دلیل ساختار کاغذی خود، از نظر محیط‌زیستی قابل بازیافت است. این ویژگی باعث کاهش تولید زباله‌های جامد و حفظ منابع طبیعی می‌شود.

در کل، کارتن پنج لایه با ویژگی‌های مقاومت فیزیکی، جذب ضربه، حفاظت در برابر رطوبت، قابلیت چاپ و قابلیت بازیافت، یک ماده بسته‌بندی مطمئن و مناسب برای حمل و نقل و انقل و انبارداری محصولات است. این ویژگی‌ها می‌توانند به حفظ سلامت و کیفیت محصولات، جلوگیری از آسیب‌ها و خسارت‌های ناشی از ضربه‌ها، حفاظت در برابر رطوبت، ارائه اطلاعات مربوط به محصول و حفظ محیط‌زیست کمک کنند.

[/vc_column_text][vc_separator color=”black” border_width=”3″][vc_column_text css=”.vc_custom_1712132566149{margin-bottom: 0px !important;}”]

چگونگی شناخت کارتن 5 لایه با کیفیت

شناخت کارتن 5 لایه با کیفیت می‌تواند توسط مشاهده و بررسی ویژگی‌ها و جزئیات مختلف آن انجام شود. در زیر، چند ویژگی اصلی که می‌تواند در تشخیص کارتن 5 لایه با کیفیت به شما کمک کند، آورده شده است:

۱. ضخامت و استحکام: کارتن 5 لایه به عنوان یک جعبه مقاوم و محافظ برای بسته‌بندی و حمل و نقل کالاها طراحی شده است. یک کارتن 5 لایه با کیفیت باید دارای ضخامت مناسب و استحکام کافی باشد. می‌توانید با فشار دادن بر روی کارتن، سنگینی و استحکام آن را بررسی کنید.

۲. لایه‌های داخلی: کارتن 5 لایه معمولاً از پنج لایه کاغذ با قابلیت تحمل وزن بالا تشکیل شده است. برای شناخت کارتن 5 لایه با کیفیت، می‌توانید به لایه‌های داخلی آن توجه کنید. لایه‌ها باید متمایز و به خوبی چسبیده باشند و هیچ شکافهایی بین آنها وجود نداشته باشد.

۳. لبه‌ها و اتصالات: لبه‌ها و اتصالات کارتن 5 لایه با کیفیت باید سالم و محکم باشند. اتصالات باید برشی صاف و بدون ترک و شکستگی باشند و لبه‌ها باید به خوبی چسبیده و محکم باشند. همچنین، می‌توانید به نوع چسب استفاده شده برای اتصال کارتن توجه کنید. چسب با کیفیت باید محکم و دوام دار باشد.

۴. سلول‌های فشاری: کارتن 5 لایه با کیفیت می‌تواند دارای سلول‌های فشاری باشد. این سلول‌ها به عنوان یک ساختار تقویتی عمل می‌کنند و استحکام کارتن را بیشتر می‌کنند. شما می‌توانید با مشاهده سطح کارتن، سلول‌های فشاری را تشخیص دهید. آنها باید به خوبی شکل‌دهی شده و بدون ترک و شکستگی باشند.

۵. برچسب‌ها و علائم کیفیت: کارتن‌های با کیفیت معمولاً دارای برچسب‌ها و علائمی هستند که درباره کیفیت و مشخصات آنها می‌دهند. می‌توانید به برچسب‌ها و علائم موجود روی کارتن 5 لایه توجه کنید و از آنها برای تشخیص کیفیت استفاده کنید. اطلاعاتی مانند نوع کاغذ استفاده شده، تحمل وزن، تاریخ تولید و مشخصات دیگر را می‌توانید از طریق برچسب‌ها و علائم بررسی کنید.

[/vc_column_text][vc_separator color=”black” border_width=”3″][vc_column_text css=”.vc_custom_1709358703795{margin-bottom: 0px !important;}”]

هدف استفاده از کارتن 5 لایه

استفاده از کارتن 5 لایه در بسته‌بندی دارای اهداف و مزایای خاصی است. در زیر به برخی از این اهداف اشاره می‌کنم:

 1. حفاظت از محصول: کارتن 5 لایه، با ساختاری پنج لایه از کاغذهای مختلف تشکیل شده است که باعث می‌شود به‌طور مطلوبی از ضربه، فشار، رطوبت و خطرات حمل و نقل محافظت کند. این نوع کارتن به دلیل ضخامت و مقاومت بیشتر، محصولات را در برابر آسیب و خرابی حفظ می‌کند.
 2. ارتقاء قابلیت نگهداری: کارتن 5 لایه به دلیل ساختار پنج لایه‌ای خود، دارای قابلیت نگهداری بهتری است. این کارتن مانع نفوذ رطوبت و هوا می‌شود و بسته‌بندی مناسبی را برای محصولات حساس به شرایط محیطی فراهم می‌کند، مانند محصولات غذایی یا الکترونیکی.
 3. سهولت در حمل و نقل: کارتن 5 لایه نسبت به کارتن‌های ساده‌تر، مقاومت و استحکام بیشتری دارد که باعث سهولت در حمل و نقل می‌شود. این نوع کارتن به دلیل وزن مناسب و مقاومت مناسب، می‌تواند محصولات را به صورت ایمن و به‌راحتی جابجا کند.
 4. کاهش خطر آسیب: کارتن 5 لایه از لایه‌های متعددی تشکیل شده است که باعث کاهش خطر آسیب و خرابی به محصولات می‌شود. هر لایه از کارتن با وظیفه خاصی برای حفاظت از محصول مشغول است و با همتاهای یک لایه‌ای نسبت به ضربه‌ها و فشارهای بیشتر مقاومت می‌کند.
 5. زیبایی و حرفه‌ای بودن: کارتن 5 لایه معمولاً دارای طراحی و چاپ حرفه‌ای است که به بسته‌بندی زیبایی می‌بخشد. این نوع کارتن می‌تواند به‌طور جذابیت ترکیبی از قابلیت حفاظت، استحکام و ظاهر زیبا را برای محصولات ایجاد کند و به ارتقای برند و بازاریابی کمک کند.

[/vc_column_text][vc_separator color=”black” border_width=”3″][vc_column_text css=”.vc_custom_1706436944570{margin-bottom: 0px !important;}”]

سوالات متداول

۱. کارتن 5 لایه چیست؟
کارتن 5 لایه یک نوع جعبه بسته‌بندی است که از پنج لایه متفاوت از کاغذ مقوایی تشکیل شده است. این لایه‌ها معمولاً شامل سه لایه ظریف کاغذی بین دو لایه ضخیم تر مقوا هستند. این ساختار پنج لایه‌ای به کارتن 5 لایه استحکام و سختی بیشتری می‌بخشد.

۲. کارتن 5 لایه چه خصوصیاتی دارد؟
کارتن 5 لایه به دلیل ساختار پنج لایه‌ای خود، از خصوصیات زیر برخوردار است:

 • استحکام بالا: کارتن 5 لایه به دلیل داشتن دو لایه مقوا ضخیم تر در میان، استحکام و سختی بیشتری نسبت به کارتن‌های دیگر دارد.
 • مقاومت در برابر ضربه: برای جلوگیری از آسیب به محتوا، کارتن 5 لایه می‌تواند ضربات و شوک‌های خارجی را جذب و تحت تأثیر قرار دهد.
 • مقاومت در برابر فشار: به دلیل ساختار لایه‌ای قوی، کارتن 5 لایه می‌تواند فشارهای خارجی را تحمل کند و از تغییر شکل و خمش جلوگیری کند.
 • حفاظت در برابر رطوبت: اگر کارتن 5 لایه با پوشش ضدآب مجهز شود، می‌تواند محتوا را در برابر رطوبت و آب حفظ کند.

۳. کارتن 5 لایه در چه کاربردهایی استفاده می‌شود؟
کارتن 5 لایه به دلیل خصوصیات فوق، در بسیاری از صنایع و کاربردها استفاده می‌شود، از جمله:

 • بسته‌بندی و حمل و نقل محصولات سنگین و حساس مانند لوازم خانگی، لوازم الکترونیکی، ماشین‌آلات و قطعات خودرو.
 • حمل و نقل محصولات غذایی مانند میوه‌ها، سبزیجات و محصولات تازه.
 • بسته‌بندی و ارسال سفارشات اینترنتی و محصولات تجاری.
 • استفاده در صنعت حفاری و نفت برای بسته‌بندی و نگهداری قطعات و تجهیزات.

۴. آیا کارتن 5 لایه قابل بازیافت است؟
بله، کارتن 5 لایه قابل بازیافت است. چرمهای مقوا و کاغذی که در ساختار آن استفاده می‌شود، عمدتاً از مواد بازیافتی تولید می‌شوند. بنابراین، می‌توان آن را بازیافت کرده و مجدداً برای تولید کارتن‌های جدید استفاده کرد. از طریق فرآیندهای بازیافت، مواد بازیافتی استخراج و پس از پاکسازی و تهیه، می‌توانند در تولید کارتن‌های دیگر مورد استفاده قرار گیرند. این کارتن‌ها در صنعت بسته‌بندی به عنوان یک گزینه پایدار محسوب می‌شوند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *