انواع کارتن بسته بندی در صنعت کارتن سازی

 در تولید کننده انواع کارتن, کارتن, کارتن سازی, کارتن سازی در کرج, کارتن سه لایه, کارتن لمینتی, کارتن میوه, کارتن پنج لایه

تاثیر صنعت کارتن سازی در تولید انواع کارتن

بیشتر تولید کنندگان، از انواع کارتن برای بسته بندی محصولات خود استفاده می کنند و همین امر لزوم توسعه صنعت کارتن سازی را فراهم نموده است. در حقیقت با این روش، مرتب بودن و زیبا دیده شدن محصول بیشتر احساس خواهد شد و ضمناً حمل و نقل آن نیز راحت تر است و محصول بدون آسیب به مقصد خواهد رسید.

انواع کارتن

1- کارتن سینگل فیس

این کارتن از چند لایه تولید می شود که ساختار معمول آنها شامل دو لایۀ صاف و یک لایۀ شیاردار در میان آن می باشد. با این اوصاف، اگر از لبه کارتن به آن نگاه کنید، لایه شیارداری را ما بین دو لایه مسطح می بینید. در ساخت کارتن سینگل فیس از همان جنس کارتن های معمولی استفاده می شود. با این تفاوت که، کیفیت مواد مورد استفاده در ساخت انواع مختلف کارتن، متفاوت است.
2-کارتن لمینتی
بسیاری از انواع کارتن از جمله کارتن C-Flute و E-Flute دارای یک لایه کرکره ای در داخل کارتن می باشند که وجود این لایۀ ناهموار مانع انجام چاپ زیبای نوشته ها و طرح مورد نظر روی کارتن خواهد شد. این نوع از کارتن را که به شکل دو، سه و پنج لایه با فلوت های متنوع تولید می شوند را کارتن های لمینتی می نامند. قیمت کارتن لمینیتی در مقایسه با انواع کارتن بالاتر بوده و عواملی چون ابعاد وزن و نوع فلوت به کار رفته در تولید آن بر قیمت کارتن تاثیر خواهد گذاشت.

3- کارتن سه لایه و پنج لایه

کارتن های5لایه یا 3 لایه از بسیار محکم بوده و بسیار کاربردی هستند. جابه جایی اجسام و تجهیزات سنگین مانند اجاق گاز، یخچال با بسته بندی کارتن های این چنینی بسیار ایمن انجام خواهد شد. در حالت کلی، کارتن های چند لایه به نسبت کارتن های دیگروزن بیشتر، مقاومت بالاتر و ضربه پذیر می باشند. با توجه به تعداد لایه ها و جنس هر لایه، کارتن های چند لایه، کیفیت متفاوتی دارند.

4- کارتن تاشو

کارتن تاشو در بیشتر فروشگاه ها و مغازه ها به وفور استفاده می شود، ضمن آنکه به کارتن بسته بندی یا جعبه مقوایی نیز شناخته شده است. بهترین نمونه برای این مدل از کارتن، کارتن پیتزا می باشد که سفارش می دهید و سپس جلوی درب منزل خود تحویل می گیرید. البته کارتن تاشو، به عنوان ظرف مواد غذایی در بسته بندی نیز مورد استفاده است و با آن ها می توان غذا را به آسانی در فضای باز جا به جا کرد. ارزان و سبک بودن این کارتن ها باعث شده تا از آنها برای اهداف گوناگون استفاده شود.

5- کارتن پنجره ای

از کارتن پنجره ای چند لایه، بیشتر برای تزئین لوازم آرایشی،بهداشتی، و تزئینی استفاده می شود. به این خاطر که در طراحی این نمونه کارتن ، قسمتی از آن را مانند پنجره باز می گذارند تا محصول داخل بسته بندی قابل مشاهده باشد و به همین دلیل، کارتن پنجره ای در صنعت کارتن سازی نام دارد.

6-کارتن دایکاتی

کارتن دایکاتی توسط دستگاه خاصی تولید می شوند و شکل خاصی ندارند. این نمونه کارتن ها بیشتر برای بسته بندی کارتن های سوراخ دار، تلسکوپی، دسته دار استفاده می شوند. اکثر جعبه های خرید اینترنتی، از این نوع هستند.

7-کارتن آسپیتک

کارتن شیر یا آب میوه ها از نوع کارتن آسپیتک هستند. این نمونه از کارتن ها، دارای ورقه های مایع فویل و پلی اتیلن هستند و از آنها به عنوان جلد مایعات یا پوشش استفاده خواهد شد. خریداران این نوع کارتن، شرکتهای تولید محصولات لبنی می باشند که به دلیل کم وزن بودن و عمر زیاد این کارتن ها، آن ها را در روند تولیدات خود مورد استفاده قرار می دهند. مقوای کاغذی مورد استفاده در این کارتن ها از ثبات و استحکام زیادی برخوردارند.

8-کارتن مونو

کارتن هایی که دارای جنس راه راه و شبیه به جنس پارچه کبریتی می باشند و اغلب در بخش های مختلف تجاری مورد استفاده می باشند. طراحی و تولید کارتن مونو، در شکل و اندازه های مختلفی وارد بازار شده است.

9-کارتن راه راه

به کارتن راه راه،تخته موج دار یا تخته فیبر،جعبه حمل و نقل، جعبه مقوایی قهوه ای نیز گفته می شود. کارتن هایی که در زمان اسباب کشی و جابجایی به خانه ای دیگر، از آنها بسیار استفاده می شود. دلیل استفاده نیز جنس خوب مواد بکار رفته در کارتن راه راه می باشد. علاوه بر مقاومت بالا، در مقابل وزن نسبتا زیاد و ضربه نیز تا حدودی مستحکم هستند.

10- کارتن پلاست

پلاست شیت، هالو پروفیل شیت،پلاست پک نیز نامیده می شود. این کارتن از پروفیل ساخته می شود. ویژگی مهم کارتن پلاست، قابلیت بازیافتی آن است. همین امر، به استفاده از این کارتن در صنایع مختلف کمک کرده است. کارتن پلاست در مقابل نوسانات دمایی که از دمای 20 تا 80 درجه سانتی گراد لحاظ شده است، مقاومت بالایی دارد.

کارتن سازی کارا کیان پک، یکی از کارخانه های تولید کننده انواع کارتن با کیفیت در کشور است که با توجه به نیاز مشتریان و بازار، طراحی انواع کارتن را در نظر داشته است. شما می توانید محصولات خدمات و نمونه محصولات این شرکت را در سایت کارا کیان پک مشاهده کنید و با آنها برای سفارش محصول در تماس باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

کارتن سازی کارا کیان پککارتن موز